Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Cicha Noc- koncert świąteczny

Cicha Noc- koncert świąteczny
 
Orkiestra brzmi zaskakująco, barwnie co znakomicie współgra z pięknymi partiami chóralnymi, tworząc klimat, który pięknie oddaje tradycję kolędowania
gdzie?Bazylika św. Mikołaja w Gdańsku
Świętojańska 72, 80-840 Gdańsk
kiedy?28 grudnia 2017 od 20:15
za ile?30 zł

Chór Kameralny i Prezydent Miasta Gdańsk, mają przyjemność zaprosić na ósmy Doroczny Koncert z okazji Bożego Narodzenia, który wedle tradycji będzie miał miejsce w Bazylice świętego Mikołaja w Gdańsku. W tym roku organizator koncertu Polski Chór Kameralny na scenie wystąpi wraz z Polską Filharmonią Kameralną Sopot. Chór wraz z Orkiestrą wykonywać będą piękne kolędy, które po wirtuozersku opracował wybitny polski kompozytor Maciej Małecki. Dyrekcję nad wydarzeniem sprawuje Jan Łukaszewski.

Maciej Małecki- kompozytor, opowiada iż w roku 2006 kierując się inspiracją Jana Łukaszewskiego, pełniącego funkcję dyrektora w Polskim Chórze Kameralnym , dokonał twórczych opracowań kolęd, następnie nazywając je "Cicha noc-koncert kolęd na chór i kameralną orkiestrę smyczkową". Nie było to łatwe zadanie, bowiem jak wiadomo istnieje mnóstwo przeróżnych opracowań i ciężko stworzyć coś, co będzie oryginalne a przy okazji wciąż będzie miało w sobie ducha, tych jakże wyjątkowych bożonarodzeniowych polskich śpiewów i kolęd.

Maciej Małecki wykonał to zadanie po mistrzowsku! Orkiestra brzmi zaskakująco, barwnie co znakomicie współgra z pięknymi partiami chóralnymi, tworząc klimat, który pięknie oddaje tradycję kolędowania, jednocześnie dając temu świeże spojrzenie na całość.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

PROGRAM KONCERTU:
CICHA NOC czyli KONCERT KOLĘD, opracowany przez Macieja Małeckiego.

Wśród wykonawców usłyszymy:
- w roli dyrygenta- Jan Łukaszewski
- Polski Chór Kameralny oraz
- Polska Filharmonia Kameralna w Sopocie

Zapraszamy już 28 grudnia 2017 roku od godziny 20.15. Cena biletu: 30 zł.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl