Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Ciało Obce Tour 2017 / Happysad

Ciało Obce Tour 2017 / Happysad
 
Artyści poruszają się w kręgach regresywnego rocka, który dopełniają charakterystyczną warstwą tekstową.
gdzie?Studenckie Centrum Kultury Politechniki Krakowskiej "Kwadrat"
Skarżyńskiego S. 1, 31-866 Kraków
kiedy?6 października 2017 od 19:00
za ile?50 zł

Studenckie Centrum Kultury Politechniki Krakowskiej "Kwadrat" ze sceną przy ulicy S. Skarżyńskiego 1, już 1 października stanie się areną ciekawego wydarzenia muzycznego. Punktualnie o 19:00 na scenie pojawi się kultowa formacja Happysad. Serdecznie zapraszamy!

Formacja powstała oficjalnie w roku 2001 w Skarżysku-Kamiennej. Nie było to jednak pierwsze spotkanie artystów. Znali się już od roku 1995 roku, kiedy to występowali wspólnie pod nazwą Hard Core'owe Kółko Filozoficzne, w skrócie HCKF. Dwa lata później, w roku 1997, grupa został przemianowana na formację Happy Sad Generation. Ostateczna nazwa "Happysad" została uformowana dopiero w roku 2002. Stało się tak w momencie, gdy nagrano pierwsze demo wypełnione materiałem, który nieco później stał się albumem „Wszystko jedno”. Artyści poruszają się w kręgach regresywnego rocka, który dopełniają charakterystyczną warstwą tekstową. Zespół pochwalić się może ponad 450 koncertami, które zagrali na wielu polskich scenach.

Od lutego 2014 roku grupa rozpoczęła współpracę z producentem Borsem Marcinem. Owocem tej współpracy stał się album zatytułowany „Jakby nie było jutra”. Album ujrzał światło dzienne jesienią 2014 roku, a w listopadzie zyskał cenny status Złotej Płyty.

Szukasz noclegów w Krakowie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Krakowie

Siódma płyta grupy nosi tytuł „Ciało obce”. Album został nagrany w dniach od 22 do 29 lipca 2016 roku. Miejscem nagrania stała się ponad stuletnia stodoła w warmińskiej wsi Nowe Kawkowo. Happysad ponownie pracowali pod czujnym okiem producenta, M. Borsa. Muzycy nagrali jedenaście utworów. Uczynili to w składzie sześcioosobowym, a sytuacja ta miała miejsce pierwszy raz w historii grupy. W nagrywaniu i komponowaniu materiału wzięli udział nowi członkowie formacji - Maciej Ramisz oraz Michał Bąk, którzy już od dawna wspomagali zespół podczas koncertów. Album wydano 10 lutego w 2017 roku.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl