Choroby pszczół: Gadecki & Topolski - koncert
Tomasz Gadecki, słynny saksofonista przez ostatnią dekadę zajmował się szeroko rozumianą muzyką improwizowaną.
Gdzie?
Teatr Boto
Bohaterów Monte Cassino 54B, 81-753 Sopot
Kiedy?
13 czerwca 2018 od 21:00
Za ile?
20 zł

Teatr Boto w Sopocie serdecznie zaprasza na niezwykły koncert. 13 czerwca na scenie przy Bohaterów Monte Cassino 54 b zaprezentują się Tomasz Gadecki (sax) oraz Krzysztof Topolski (drums) w programie Choroby pszczół: Gadecki & Topolski. Koncert rozpocznie się o godzinie 21:00.

Tomasz Gadecki, słynny saksofonista przez ostatnią dekadę zajmował się szeroko rozumianą muzyką improwizowaną. Wśród preferencji artystycznych, na pierwszy plan wysuwa kreatywność oraz konieczność poszukiwania prawdy aż do ostatniego dźwięku. To współzałożyciel formacji "Olbrzym i kurdupel", "Band A free", "Sambar", "Ćwierć tony, 250 kg", "TRC", "Lonker See", "Helaton".

Artysta współpracuje z wieloma polskimi i zagranicznymi muzykami. Tomek Gadecki jest autorem muzyki teatralnej wykorzystywanej podczas spektakli. To wzięty muzyk sesyjny współtworzący projekty: 7FAZ, Contemporary Noise Sextet, Artur Maćkowiak, Galago, Dreadles Lions, Pure Phase Ensemble. Muzyk współtworzy z Anną Haracz duet muzyczno-taneczny o nazwie Acoustic Body. Improwizacja, która jest niezwykle istotnym elementem twórczości artysty sprawia, iż Tomasz Gadecki niezwykle często pracuje z malarzami, performerami oraz poetami. Muzyk sam o sobie mówi, iż nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Wiadomo! Przecież wciąż żyje.

Szukasz noclegów w Sopocie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Sopocie

Krzysztof Topolski - kurator, autor projektów soundartowych, improwizator elektroakustyczny oraz przede wszystkim perkusista. W pracach Topolskiego kluczowy element stanowią pojęcia groove, soundscape, noise. Jest zainteresowany poszukiwaniami w strefie perkusji, a także live electronic i muzyki improwizowanej oraz elektroakustycznej. Muzyk komponuje wykorzystując komputer. Tak tworzy dźwiękowe instalacje, a także realizuje terenowe nagrania. Jest organizatorem i wykładowcą podczas spotkań poświęconych współczesnemu obliczu muzyki, ekologii akustycznej oraz sztuce dźwięku. Jest także osobą prowadzącą warsztaty w tych obszarach tematycznych. Topolski był kuratorem podczas festiwalu w 2014 roku - Soundplay oraz kuratorem cyklu warsztatów o nazwie Dźwiękowiska w Gdańsku, w CSW Łaźnia. Wspólnie z Tomaszem Dudą (saksofonista) kreują projekt Arszyn/Duda. A z Robertem Skrzyńskim projekt Radar. Muzyk występował, a także realizował projekty i artystyczne rezydencje w wielu krajach europejskich i USA. Nagrania jego autorstwa publikowane były w słynnych wytwórniach, takich jak: Plaża Zachodnia, Pwalacz Perski, Konkretourist, Plg, Lado ABC, Sqrt, Audiotong, Monotype, Nefryt, Post_Post, Sangoplasmo.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl