Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Chick Corea Trio - koncert

Chick Corea Trio - koncert
 
Artysta zdobył jak do tej pory dwadzieścia dwie statuetki Grammy. Jest on wybitnym kompozytorem oraz pianistą.
gdzie?ICE Kraków Congress Centre
Marii Konopnickiej 17, 30-302 Kraków
kiedy?8 maja 2017 od 20:00
za ile?200 zł

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie na koncert Chick Corea, który odbędzie się już 8-go maja 2017 roku, w krakowskim Ice Congress Centre. Impreza odbędzie się w granicach cyklu, który nazywa się "Świat Wielkiej Muzyki", a także znanej marki nazywającej się Ice Jazz. Artysta zdobył jak do tej pory dwadzieścia dwie statuetki Grammy. Jest on wybitnym kompozytorem oraz pianistą. Cztery dekady artystycznej aktywności przyniosły muzykowi status "żywej legendy".

Jest również jednym z najważniejszych fusion pionierów. Zdobył wiele nagród oraz współpracował z Milesem Davisem. Współtworzył grupę, o nazwie Return to Ferever. Ich piosenki są znanymi standardami jazzowymi.

Chick Corea wychowywał się w świecie muzycznym, był otoczony jazzem. Ojciec Armando pochodził z Włoch i był zawodowym trębaczem. Jego syn - Chick rozpoczął lekcje gry fortepianowej już w wieku pięciu lat. Natomiast gdy chłopiec skończył osiem lat zaczął grać na perkusji. Ma na swoim koncie około siedemdziesięciu płyt, które zostały nagrane solo, jak również we współpracy z mistrzami, miedzy innymi:

Szukasz noclegów w Krakowie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Krakowie

* Pat Metheny
* Bobby McFerrin
* Herbie Hancock
* Dave Holland

Polska jest punktem wręcz nieodłącznym w ostatnich trasach koncertowych artysty. W Krakowie wystąpi po raz 3-ci. Po raz pierwszy natomiast w trio z gwiazdą wielkiego formatu: Eddie Gomezem, który jest kontrabasistą oraz z Brianem Blade - słynnym perkusistą.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl