CELULOID - Koncert Napiórkowski & Lesicki
Artur Lesicki oraz Marek Napiórkowski są niezaprzeczalnie wyśmienitymi gitarzystami, ale również przyjaciółmi z lat szkolnych.
Gdzie?
Hotel Gołębiewski
Karkonoska 14, 58-540 Karpacz
Kiedy?
5 sierpnia 2018 od 20:00

Już 5-go sierpnia 2018 roku w Karpaczu, w Hotelu Gołębiewski będzie miał miejsce koncert w granicach czwartego Ogólnopolskiego Gitarowego Konkursu o tytuł brzmiący: "Mistrz Sześciu Strun". Odbędzie się wspaniały koncert, który zwieńczy wieczór galowy, czyli "Celuloid", którego wykonawcami będą dwaj jazzowi gitarzyści: Marek Napiórkowski oraz Artur Leśnicki.

Zatem zapraszamy Państwa bardzo serdecznie na koncert Napiórkowski oraz Lesicki w Hotelu Gołębiewski, znajdującym się w Karpaczu, przy ulicy Karkonoskiej 14. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 20:00, skończy zaś o godzinie 22:00.

Artur Lesicki oraz Marek Napiórkowski są niezaprzeczalnie wyśmienitymi gitarzystami, ale również przyjaciółmi z lat szkolnych. Obaj wychowywali się w mieście Jelenia Góra, tam też uczyli się grać na gitarze, jak również byli sobie doradcami i jeden pomagał drugiemu, kiedy tylko ta pomoc była potrzebna.

Szukasz noclegów w Karpaczu? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Karpaczu

„Celuloid” jest ich projektem autorskim, w którym artyści na warsztat wzięli piosenki kompozytorów polskich filmowych. Nie mogłoby tutaj zabraknąć także Wojciecha Kilara, Andrzeja Korzyńskiego, Andrzeja Kurylewicza. Napiórkowski oraz Lesicki w swojej interpretacji starają poruszać się pomiędzy stonowanym jazzem i klasyką. Przy tym nie łamią dobrze znanych rytmów, w improwizacjach natomiast nie szarżują i nie poszukują na siłę rozwiązań zbyt nowatorskich. Za to są skupieni na stworzeniu pięknych, swobodnie przepływających melodii niespiesznie wspartych solówkami - co zgodnie podkreślają muzyczni krytycy.

Głównym owocem spotkania Lisieckiego i Napiórkowskiego jest album, noszący tytuł: „Celuloid”, nagrany ponoć w przeciągu jedynie trzech dni. Taka szybka produkcja może świadczyć nie jedynie o ogromnej sztuce mistrzów gitarowych, ale również o przyjacielskiej nici, łączącej obu panów. I mamy tutaj świetny przykład, iż prywatna znajomość przekuta została na jednorodne brzmienie. Znane piosenki w ich wykonaniu zachowały swego ducha, jednak równocześnie nabrały nowego blasku oraz przestrzeni.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl