Capella Cracoviensis - koncert
Zespół CC organizuje regularnie projekty wspólne z innymi grupami międzynarodowymi instrumentów dętych historycznych Oltremontano i Nachtmusique.
Gdzie?
Schronisko PTTK Murowaniec
Hala Gąsienicowa -, 34-500 Zakopane
Kiedy?
10 czerwca 2017 od 12:30
Za ile?
bezpłatnie

Przedstawiamy Państwu bardzo serdecznie Capella Cracoviensis. Jest to jedna z grup, które w najbardziej dynamiczny sposób wykonują muzykę z przeszłych epok, a używają w tym celu instrumentów historycznych. Konsekwentnie wspiera ich miasto Kraków, i dzięki właśnie temu wsparciu mogą realizować projekty bardzo ambitne, na wysokim artystycznym poziomie. Także CC skupia świetnych artystów o dużej oraz określonej wrażliwości. Zespół często gości wielkie gwiazdy sceny światowej grające muzykę dawną, jak na przykład koncertmistrzów:

* Allessandro Moccia
* Alberto Stevanin z I Barocchisti, czy tez z Ensemble Matheus
* Peter Hanson
* Fabio Ravasi z Europa Galante

Przedstawiamy także dyrygentów gościnnych, którymi są:
* Paul McCreesh
* Paul Goodwin
* Andreas Spering
* Roy Goodman
* Andrew Parrott
* Fabio Bonizzoni

Szukasz noclegów w Zakopanem? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Zakopanem

Zespół CC organizuje regularnie projekty wspólne z innymi grupami międzynarodowymi instrumentów dętych historycznych Oltremontano i Nachtmusique. Ostatnimi czasy prezentowali, na przykład Le nozze di Figaro Mozarta - wersję sceniczną, a także 3 oratoria wielkie Handla, jak również koncerty, które zostały poświęcone muzyce baroku polskiego.

We wrześniu 2011 roku zorganizowano wydarzenie, które stało się wielkim, w znaczeniu społeczno socjologicznym, ponieważ każdy koncert gromadził publiczność, która przekraczała liczbę tysiąca dwustu osób. To wydarzenie to cykl 3 wielkich mszy Bacha, w tonacji c-moll oraz Mozarta c-moll i Beethovena - Missa Solemnis.

CC jest także kameralnym chórem, który wykonuje repertuar, jak miedzy innymi Kurpiowskie Pieśni Symanowskiego, czy też manierystyczne madrygały Gesualda. Na koncert zapraszamy już 10 czerwca 2017 roku, do Zakopanego, a dokładniej do Schroniska PTTK Murowaniec.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl