Cała Góra Barwinków / Sposoby Tour - koncert
Muzyka formacji jest energetycznym miksem reggae, ska oraz rocksteady.
Gdzie?
Ramydada Pub & Cafe
Stefana Żeromskiego 1, 76-270 Ustka
Kiedy?
7 kwietnia 2018 od 21:00
Za ile?
20 zł

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie na koncert, który będzie promować nowy album formacji Cała Góra Barwinków, noszący tytuł: "Sposoby". Koncert odbędzie się już 7-go kwietnia 2018 roku, w Ramydada Pub & Cafe, w Ustce, przy ulicy Stefana Żeromskiego 1. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 21:00, a bilety wstępu kosztują jedynie 20 złotych.

Cała Góra Barwinków w składzie obecnym działa od roku 2002, chociaż korzenie zespołu sięgają 1998 roku. Należą za to do najważniejszych wykonawców polskiej sceny reggae/ska. Muzyka formacji jest energetycznym miksem reggae, ska oraz rocksteady. Rozpoznawczym znakiem CGB jest wysuwająca się na plan pierwszy dość dobrze rozbudowana dęta sekcja, a także bardzo chwytliwe melodie.

Mają na swym koncie cztery albumy długogrające. Ostatni z nich, noszący tytuł: ‚Beat 2 Meet U‘ miał swoją premierę w roku 2013. Natomiast w roku 2004 zostali zaproszeni przez Jerzego Owsiaka do telewizyjnej dwójki i wystąpili tam w trakcie 12 Finału sztandarowego projektu Owsiaka, czyli: Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. CGB zaprezentowali się także w takich programach, jak: "Kuba Wojewódzki", „Kawa czy Herbata”, „Poplista”, „Regiony kultury”, „Taper”, gdzie podkładali muzykę do filmu niemego Charliego Chaplina, pod tytułem: „Charlie ucieka”.

Szukasz noclegów w Ustce? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Ustce

Debiutancki album zespołu zdobył spore uznanie pośród słuchaczy oraz krytyków. Zebrał także dość dobre recenzje w muzycznej prasie, jak na przykład: „Teraz Rock”, „Reggaebeat” i „FreeColours”, jak również w prasie pozamuzycznej, między innymi: „Gazeta Wyborcza”. Nie należy zapominać o portalach internetowych, gdzie też można się było spotkać z pochlebstwami na ich temat. Lepiej powiodło się kolejnej produkcji, noszącej tytuł: „24 godziny”. Została ona przyjęta entuzjastycznie, czego owocem stało się zajęcie czwartego miejsca w plebiscycie pisma, pt.: ‘Free Colours’ za najlepszy krążek roku. Piosenka tytułowa zdobyła miejsce trzecie zestawienia (kategoria: "Piosenka roku"). Udało jej się także dotrzeć do miejsca pierwszego na liście przebojów w Radio Bis. Singiel numer dwa, z tego samego albumu, noszący tytuł: "Tracę czas" często gościł w Radiowej Trójce.

Kolejne albumy formacji: "Kocham kłopoty", z roku 2010 oraz "Beat 2 Meet U", z roku 2013 zdołały ugruntować pozycję zespołu na polskim muzycznym rynku. W roku 2014 Cała Góra Barwinków udział wzięła w czwartej edycji X Factora, który gości na stacji TVN. Odpadli niestety dwa odcinki przed ścisłym finałem. CGB słyną ze świetnie przyjmowanych przez fanów i energetycznych koncertów. Wystąpili już na prawie wszystkich ważnych festiwalach, jak również dwa razy na Przystanku Woodstock, rok 2003 oraz 2013 i na Heineken Opener Festival Gdynia, rok 2007. Teraz mają na swym koncie około 1000 występów, tak w Polsce, jak i za granicą.

Nowa pora roku i nowa premiera, bo przed Państwem piąty z kolei album grupy. W taki sposób CGB pragną uświetnić swoje dwudziesto-lecie!

W skład zespołu wchodzą: Kuba Kaczmarek, który śpiewa i zajmuje się bassem, Tomek Kaczmarek grający na gitarze i śpiewający w chórkach, Maciek Kulej zajmuje się klawiszami, Jakub Syguda gra na perkusji, Artur Wilk na gitarze, Karol Ryś na puzonie, Paweł Tyrała na saksofonie, Daniel Michoń na trąbce, a Adrian Puta jest realizatorem zespołu.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl