Bracia Figo Fagot
Po koncercie zanosi się na emocjonujące afterparty, które odbędzie się na dolnych piętrach klubu Bunkier.
Gdzie?
Bunkier Club
Olejarna 3, 80-843 Gdańsk
Kiedy?
19 października 2018 od 20:00
Za ile?
45 zł

Mamy dla Państwa dobrą wiadomość! Tegoroczna jesień na pewno będzie bardziej taneczna i skoczna, niż ubiegła! Nie ma cienia wątpliwości, że koncert w gdańskim Klubie Bunkier przy ulicy Olejarnej 3 porwie do tańca słuchaczy i uczyni to z pewnością z ogromną energią. Zapraszamy do Bunkra na Braci Figo Fagot i to już 19 października. Koncert rozpocznie się o godzinie 20.00. Zabawa upłynie przy dźwiękach takich hitów, jak: "Pisarz Miłości" i "Bożenka".

Po koncercie zanosi się na emocjonujące afterparty, które odbędzie się na dolnych piętrach klubu Bunkier. Grupa Bracia Figo Fagot powstała we wrześniu, osiem lat temu. Stało się tak na potrzeby serialu zatytułowanego "Kaliber 200 Volt", który emitowany był w jednej ze stacji muzycznych. Bracia Figo Fagot to realne kontynuacje postaci serialowych. Oni także tworzą niebanalne disco polo przeplatane elementami humoru i ironii. W zespole występują: Piotr Połać (teksty, wokal) znany również jako „Figo - Fabian Barłoś" oraz Bartosz Walaszek (keyboard, teksty, wokal) znany również jako „Fagot - Filip Szymon Barłoś".

W 2012 roku, 21 maja pod egidą S.P. Records ukazał się debiutancki album zespołu, zatytułowany "Na Bogatości". Album zawiera rozpoznawalne fragmenty zaczerpnięte z serialu zatytułowanego "Kaliber 200 Volt". Na płycie zyskały one nowe oblicze dzięki pomysłowym aranżacjom. Obok starych kawałków jest również garść nowych utworów utrzymanych w podobnej stylistyce. Płyta jeszcze przed datą premiery osiągnęła wysokie notowania w rankingu Empiku Top 50. Kawałek Bożenka stał się singlem promującym płytę, a teledysk obejrzało ponad piętnaście milionów korzystających z kanału Youtube.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

Nieco ponad rok później na muzycznych półkach pojawiła się druga płyta kapeli, nosząca tytuł "Eleganckie Chłopaki", na której gościnnie pojawił się Czesław Mozil. Krążek, podobnie jak i poprzednik, spodobał się publiczności, która dała temu wyraz podczas koncertów, które sprzedawały się na pniu.

Trzecia studyjna płyta braterskiego teamu, "Discochłosta", wydana została jesienią w 2014 roku. Jak to często bywa, krytycy nie oszczędzili albumu, lecz opinie fanów grupy, a także atmosfera podczas koncertów dowodzą tego, iż duet Bracia Figo Fagot długo jeszcze z polskiej sceny nie zejdzie.

W roku 2015 Figo Fagot nie próżnowali i wydali kilka całkiem nowych singli. Były to: "Trzech króli", "Polska", "Lato i Morze", "Dziewczyna zawistna". Wszystkie te kawałki znalazły się w albumie "Disco Polo", który został wydany jesienią w 2016.

Kilka miesięcy temu, w sierpniu tego roku, na światło dzienne wyszedł najnowszy singiel formacji Bracia Figo Fagot o tytule „Miłosne tango”.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl