Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Boże Poletka w centrum miasta. Niesamowita historia usteckich cmentarzy

Boże Poletka w centrum miasta. Niesamowita historia usteckich cmentarzy
 
Wydarzenie poprowadzi: Marcin Barnowski, który jest historykiem oraz dziennikarzem, pasjonującym się historią miasta Ustka.
gdzie?Centrum Aktywności Twórczej w Ustce
Zaruskiego M. 1a, 76-270 Ustka
kiedy?25 stycznia 2018 od 18:00
za ile?bezpłatnie
organizatorBałtycka Galeria Sztuki Współczesnej w Słupsku

Bałtycka Galeria Współczesnej Sztuki, znajdująca się w Ustce bardzo serdecznie zaprasza Państwa na kolejne już spotkanie w cyklu Historyczne Czwartki. Tematem prezentacji multimedialnej są: Poletka Boże w centrum miasta. To z pewnością niesamowita historia cmentarzy usteckich.

W roku 1808 zagęszczenie mogił było naprawdę wielkie przy "Poletku Bożym", przy skwerze Jana Pawła drugiego. W związku z tym wysłano wójta Huebnera w teren, żeby w trybie pilnym znalazł inne miejsce na spoczynek dla mieszkańców. Wówczas wybrał on zarośnięty teren, znajdujący się obok dzisiejszego ratusza. Był to jednak dopiero początek kłopotów. Pojawiły się spory, które zostawiły ślady w archiwach. W dwieście dziesiątą rocznicę wybudowania cmentarza przyszedł czas, by je pokazać.

Wydarzenie poprowadzi: Marcin Barnowski, który jest historykiem oraz dziennikarzem, pasjonującym się historią miasta Ustka. Oprawą fotograficzno-filmową zajął się Krzysztof Tomasik, z Centrum Aktywności Twórczej, Ustka.

Szukasz noclegów w Ustce? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Ustce

Jeżeli interesuje Państwa historia, zwłaszcza ludzie, obiekty, wydarzenia, czy przedmioty wiążące się z Ustką, jeżeli pragniecie spotkać się w luźnej i miłej atmosferze z grupą osób, którym te sprawy również nie są obojętne - propozycja jest świetna właśnie dla Was! Spotkania otwarte, zwane: "Historycznymi Czwartkami", odbywać się będą w Centrum Twórczej Aktywności, Ustka, na które przyjść może każdy zainteresowany tematem. Każdy może również przynieść pamiątki oraz inne przedmioty, które znaleźć można często na strychach, czy w starych szafach. Pamiętajcie Państwo zatem, że każdy, nawet najbardziej banalny przedmiot, skrywać może niebanalną historię. Spotkania odbywać się będą w ostatnie czwartki miesiąca.

Na najbliższe czwartkowe spotkanie zapraszamy już 25-go stycznia 2018 roku. Wydarzenia są bezpłatne, a rozpoczynają się o godzinie 18:00.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl