Bownik - Open Stage, Klub Stodoła
Z pewnością stwierdzić można, że muzycy doskonale wpisują się w trendy szeroko pojmowanej alternatywnej sceny.
Gdzie?
Klub Stodoła - Open Stage
Stefana Batorego 10, 02-591 Warszawa
Kiedy?
7 kwietnia 2018 od 20:00
Za ile?
30 zł
Organizator
STODOŁA Centralny Klub Studentów Politechniki Warszawskiej

STODOŁA Centralny Klub Studentów Politechniki Warszawskiej ma zaszczyt zaprosić na świetną imprezę - koncert formacji BOWNIK! Koncert odbędzie się 7 kwietnia, o godzinie 20:00. Serdecznie zapraszamy, otwarcie drzwi już o 19:00.

Grupę BOWNIK tworzą trzej warszawscy artyści. Muzycy dali się poznać jako twórcy Control the Weather. Określenie przynależności gatunkowej jest dość trudne. Powodem jest skłonność muzyków do eksperymentowania, ich swoboda w ślizganiu się po gatunkach, formach i stylach. Z pewnością stwierdzić można, że muzycy doskonale wpisują się w trendy szeroko pojmowanej alternatywnej sceny.

W roku 2016 grupa wystąpiła na festiwalu Enea Spring Break w Poznaniu. Dziennikarz Gazety Wyborczej, Jacek Świąder wyróżnił występ grupy, mówiąc o nim Olśnienie - jedno z siedmiu. Muzycy, pierwszy raz pod szyldem BOWNIK zaprezentowali się w Warszawie, podczas lipcowego koncertu. Zagrali jako support grupy Milky Chance. Bownik otwierali koncerty Keva Foxa, Marii Peszek, Smolika, Sorry Boys, Krzysztofa Zalewskiego. Bownik pojawili się także na Open'erze. EPka "Bownik"stanowiła debiut fonograficzny grupy. Mini album, który ujrzał światło dzienne jesienią 2016 roku ujął siedem podsumowujących anglojęzycznych kawałków. Brzmienie utworów odświeżył Envee. Kolejna płyta BOWNIKA ukazała się 19 stycznia i w odróżnieniu od poprzednich wydań zaśpiewana została w języku polskim. Pierwszy singiel zapowiadający płytę nosił tytuł "Delfina", stąd też nazwa całego albumu. Kolejny singiel ukazał się pod nazwą Franz Beckenabauer. Singiel wyszedł wraz z płytą. W trakcie nagrań muzycy korzystali ze wsparcia Envee.

Szukasz noclegów w Warszawie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Warszawie

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl