Boto Wild Jam: Wojciech Staroniewicz & goście
o kompozytor i saksofonista, który ciągle zaskakuje nowymi projektami autorskimi o szerokim stylistycznym spektrum zarejestrowanymi na 8 płytach autorskich.
Gdzie?
Teatr Boto
Bohaterów Monte Cassino 54B, 81-753 Sopot
Kiedy?
28 marca 2019 od 21:00
Za ile?
10 zł

Kolejna już odsłona naszego BOTO Wild Jam, odbędzie się 28-go marca 2019 roku, w sopockim Teatrze Boto, znajdującym się przy ulicy Bohaterów Monte Cassino 54 B. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 21:00, a bilety wstępu kosztują 10 złotych. Gospodarzem imprezy, tym razem, ma być Wojciech Staroniewicz, który wystąpi w składzie: Artur Jurek - klawisze, Wojciech Staroniewicz - saksofon i Tomasz Sowiński - perkusja.

Staroniewicz jest znaną postacią dla publiczności polskiej już od około dwudziestu pięciu lat. To kompozytor i saksofonista, który ciągle zaskakuje nowymi projektami autorskimi o szerokim stylistycznym spektrum zarejestrowanymi na 8 płytach autorskich. Znakomity sideman, zapraszany bardzo chętnie przez innych artystów do wspólnej pracy (wiele lat współpracował z norweskim zespołem Loud Jazz Band i sekstetem Włodzimierza Nahornego).

Staroniewicz, jako jedyny pośród saksofonistów polskich, zakwalifikowany został do półfinału Konkursu Międzynarodowego Improwizacji Jazzowej (Waszyngton), gdzie znalazł się pośród dwudziestu jeden wybranych saksofonistów z całej kuli ziemskiej. Prócz tego jest zdobywcą pierwszej nagrody zespołowej, a także indywidualnej za najlepszą kompozycję - Festiwal „Jazz Juniors”. Razem z formacją Set-Off zdobyli pierwszą nagrodę, czyli „Złoty klucz do kariery” - Pomorska Jesień Jazzowa, a także nagrodę drugą na samym „International Contest for Youth Orchestras in Hoeilaart” w Belgii. Laureat nagrody bardzo prestiżowej od Prezydenta Miasta Sopot, czyli „Sopocka Muza”. Wojciech Staroniewicz pełnił także funkcję członka Rady Fonograficznej Akademii.

Szukasz noclegów w Sopocie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Sopocie

W latach ostatnich daje koncerty w charakterze solisty z Polską Kameralną Filharmonią (Sopot) samego Wojciecha Rajskiego. Natomiast w jego artystycznej karierze przewinęły się takie nazwiska, jak: Andrzej Jagodziński, Cezary Konrad, Włodek Pawlik, Krzysztof Herdzin, Adam Cegielski, Mirosław ”Carlos” Kaczmarczyk, Nippy Noya, Erik Johannessen, Helge Lien, Brian Melvin i prawie cała czołówka jazzu Trójmiejskiego.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl