Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Boto Folk Wild JAM: Wojtczak / Kamiński & goście

Boto Folk Wild JAM: Wojtczak / Kamiński & goście
 
Są to niezwykłe spotkania w których udział biorą najlepsi artyści, znani na pomorskiej i krajowej scenie.
gdzie?Teatr Boto
Bohaterów Monte Cassino 54B, 81-753 Sopot
kiedy?10 sierpnia 2017 od 21:00
za ile?20 zł

Już w czwartek 10 sierpnia, BOTO Wild Jams with Wild Turkey. Gospodarzem będzie Aleksander Kamiński wraz z Irkiem Wojtczakiem. Szczególną uwagę skupiamy nad instrumentami dętymi na jazzowo-folkowe nuty.

Aleksander Kamiński- saksofon oraz klarnet. Urodził się w Pucku, 36 lat temu. Jest absolwentem klasy klarnetu na bydgoskiej Akademii Muzycznej imienia Feliksa Nowowiejskiego. Współzałożyciel i członek "Dzikiego Jazzu", kwartetu, mającego na swoim koncie wydany w 2009 roku, debiutancki album, który nominowany był do "Fryderyków 2010", kategoria: "Fonograficzny Jazzowy debiut roku". "Dziki Jazz", to także laureat w konkursie melomanów polskich Listy Przebojów w Programie III Polskiego Radia, kategoria: "Muzyka Improwizowana/Free Jazz/Yass".

Na swoim koncie ma współpracę z Contemporary Noise Sextet, formacja ma na swoim koncie występ podczas Open’er Festiwal 2009 odbywającego się w Gdyni oraz Off Festiwal 2009, byli również gościem specjalnym na albumie Unaffected Thought Flow. Współpracował także przy dwóch płytach: "Electroglide"- 2010 i "This is the music" z 2012 roku z Sing Sing Penelope oraz z Weroniką Korthals. Ostatnia, to laureatka "Szansy na Sukces"- płyty: "Na Wiedno" z 2010 roku i "On"- wiersze ks.Jana Twardowskiego z 2015 roku.

Szukasz noclegów w Sopocie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Sopocie

Należał również do "Elljazz Big Band" i "Jazz Big Band 75" w Bydgoszczy w Pałacu Młodzieży. Na dzień dzisiejszy na stałe, jest częścią "Jan Konop Big Band". Jego współpraca z Piotrkiem Dziubkiem i Magdaleną Kumorek, zaowocowała w płytę pod tytułem "Śmiercie z poezją Leśmiana" Magda Kumorek -"Śmiercie" z października 2013 roku. Jako solista na swoim koncie ma również współpracę z sopocką Polską Filharmonią Kameralną, pod batutą nieodwołalnego mistrza Krzesimira Dębskiego.

Wszystkie wyżej wymienione formacje, dają mu możliwość aktywnych występów po dzień dzisiejszy. Ze swoimi koncertami był również w Japonii podczas Arabaki Rock Festiwal 2010, odwiedził także Węgry, Słowację, Anglię, Szkocję oraz Norwegię, gdzie występował podczas festiwalu "Punkt". Na trójmiejskiej scenie muzycznej, jest bardzo aktywny i znany. Od 10 lat występuje w gdyńskiej orkiestrze Teatru Muzycznego, grając na klarnecie oraz na saksofonach.

Irek Wojtczak- saksofony i klarnet. Jest saksofonistą, improwizatorem, aranżerem, twórcą nieprzewidywalnym, który wymyka się jednoznacznej definicji muzyki. W roku 2014 wydał wraz z nowojorskimi muzykami- The Fonda/ Stevens Group, płytę pod tytułem "Folk Five", która została doceniona przez krytyków muzycznych, między innymi: Karla Ackermanna, C. Michaela Baileya, Budda Kopmana, Kena Waxmana z magazynów, takich jak: All About Jazz oraz The New York City Jazz Record.

W listopadzie 2015 roku, jego kawałek z albumu "Irek Wojtczak Folk Five", pojawił się na samplerze, który był dołączony do "The Wire", muzycznego miesięcznika z Wielkiej Brytanii. W roku 2016 podjął się kolejnej owocnej współpracy, tym razem z zespołem "JAAA" oraz Jarkiem Czarneckim. Współpraca dotyczy projektu dźwiękowo-wizualnego o nazwie "SHMIB" czyli Symultaniczna Hybryda Muzyki Improwizowanej z Bioartem.

Mamy więc wielką przyjemność zaprosić Państwa na BOTO Wild Jams with Wild Turkey. Są to niezwykłe spotkania w których udział biorą najlepsi artyści, znani na pomorskiej i krajowej scenie. Spotkania opiewają w smak i zapach burbonu "dzikiego indyka". Już 10 sierpnia 2017 roku o godzinie 21:00, czekamy na Was w Teatrze Boto!

Wstęp- 20zł.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl