Bolewski & Tubis - koncert
Płytę "Lunatyk" stworzył duet nieoczywisty. Jest on współtworzony dzięki dwóm muzycznym osobowością oraz indywidualnością.
Gdzie?
AK PG Kwadratowa
Siedlicka 4, 80-222 Gdańsk
Kiedy?
24 lutego 2019 od 19:00
Za ile?
22 zł

Kolejny już raz okazało się, iż w muzycznym świecie nie ma żadnych ograniczeń ani barier. Panowie łączą swe siły oraz tworzą dzieło na wskroś wyjątkowe, które wymyka się ocenie jednoznacznej, jak również jakimkolwiek klasyfikacjom. Albumowi, pod tytułem: "Lunatyk" jest tak samo blisko do jazzowych salonów, jak i na festiwale typu Open’er.

Płytę "Lunatyk" stworzył duet nieoczywisty. Jest on współtworzony dzięki dwóm muzycznym osobowością oraz indywidualnością. Maciej Tubis jest pianistą, a także liderem Tubis Trio, które to w sposób brawurowy szturmuje scenę jazzową w Europie. Radosław Bolewski jest wokalistą oraz perkusistą, znamy go szczególnie jako członka świetnej L.Stadt, czyli łódzkiej grupy, której chyba najbliżej jest do rocka alternatywnego.

Głównie styl tego duetu - Tubis i Bolewski jest bardzo wysmakowanym balansem pomiędzy muzyką pop oraz jazzem. Otwierająca płytę piosenka, nosząca tytuł: "Nieobecny" jest potencjalnym przebojem, który mógłby śmiało konkurować na listach rozgłośni nieco ambitniejszych. Jest to granie indiepopowe na poziomie światowym z wpadającym w ucho i bardzo przyjemnym tekstem, który jest zaśpiewany jakże delikatnie przez Bolewskiego.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

Wokal właśnie jest tutaj kolejnym mocnym punktem. Jako potwierdzenie tego komplementu można podać najciekawszą piosenkę na całej płycie, noszącą tytuł: "Akrobata". Ta kompozycja w pełni potrafi ukazać kunszt, a także talent niesztabowego duetu. Motyw jest tutaj spokojny, nawet transowy zagrany na fortepianie i później przeradzający się w gęstą i przestronną partię, która z kolei jest wzbogacona wysmakowaną wokalizą. Jako deser, występuje w drugiej części tej kompozycji, Maciej Tubis, który zaserwuje Wam doskonałe wręcz solo zagrane na syntezatorach. Kieruje ono ten fragment albumu ku space rockowi, czy też rockowi progresywnemu.

Album jest również świetnie zbudowany jeśli chodzi o narrację. Jego zwieńczeniem jest piosenka, nosząca tytuł: "Droga". Jest to bardzo delikatnie i subtelnie namalowany pejzaż, a w nim dźwięki z fortepianu Macieja Tubisa zahipnotyzują odbiorcę i pozostawią go na bardzo długi czas w głębokiej zadumie. Zatem "Lunatyk" będzie cieszył każdego z Was, komu nie są obce eksperymenty muzyczne oraz zaskakujące, niespójne ale tylko z pozoru stylistyczne mieszanki. Jest to nowoczesne oraz bardzo profesjonalne granie, które nie ogranicza się tylko do osiągania brzmienia perfekcyjnego.

Muzyka duetu Tubis i Bolewski zawiera w sobie coś głębszego, coś co powoduje, iż nie sposób przejść obok tego obojętnie. Wrażliwość w operowaniu, tak słowem, jak i dźwiękiem, w nowoczesnej oprawie powodują, że jest to jedna z ciekawszych płyt, które na polskiej muzycznej scenie pojawiły się w ostatnich latach.

Na koncert zapraszamy Was zatem bardzo serdecznie już 24-go lutego 2019 roku, do gdańskiej AK PG Kwadratowa, przy ulicy Siedlickiej 4. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19:00, a bilety wstępu kosztują 22 złote.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl