Błażej Król / król
Król dokonuje ciekawych połączeń, jego muzyczne kolaże wypełnia miks elektroniki, ambientu i wątków szeroko pojętego indie.
Gdzie?
Dworzec Zakopane
Krupówki 12, 34-500 Zakopane
Kiedy?
14 października 2018 od 21:00
Za ile?
35 zł

Z przyjemnością zapraszamy na koncert Błażeja Króla, który 14 października wystąpi na deskach "Dworca Zakopane" przy Krupówkach 12.

Błażej Król to muzyk i kompozytor, wokalista oraz autor tekstów. Dał się poznać jako artysta w formacji "Kawałek Kulki" - grupa tworząca alternatywną muzykę. Do roku 2010 Król nagrał z zespołem, między innymi, dwa studyjne albumy Kawałek Kulki w 2007 roku, a także Error/Noc poza domem w 2010 roku.

O Błażeju Królu powiedzieć można, że to jednoosobowy fenomen. W dorobku ma współpracę w duecie UL i KR. Aktualnie koncentruje się na autorskich, jednoosobowych produkcjach. Dzięki niemu, termin "poetycka piosenka" przestał kojarzyć się polskiemu słuchaczowi z "obciachem swetrzastym". Król dokonuje ciekawych połączeń, jego muzyczne kolaże wypełnia miks elektroniki, ambientu i wątków szeroko pojętego indie. Błażej Król kreuje jedyny w swoim rodzaju, ciekawy muzyczny obraz. Płaszczyzna muzyczna pozwala na zaznaczenie wszelkich rozterek egzystencjalnych, które toczą duszę współczesnego trzydziestolatka.

Szukasz noclegów w Zakopanem? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Zakopanem

Dusza i nerwy potrzaskana są przez niewłaściwe relacje międzyludzkie, często narkotyki oraz destrukcyjny, codzienny niepokój. W roku 2014 pod patronatem muzycznej wytwórni Thin Man Records światło dzienne ujrzał solowy debiut muzyka noszący tytuł "Nielot". Drugi album „WIJ” ukazał się w 2015 roku, w kwietniu. Rok później, w marcu 2016 na półkach pojawił się ostatni tom trylogii, czyli album „Przez sen”, który zaproponował konwencję słuchowiska, utrzymanego w pozornie onirycznej aurze. Najnowsze muzyczne dzieło artysty to krążek "Przewijanie na podglądzie" z 16 marca bieżącego roku. Master i miks albumu to dzieło Piotra Emade Waglewskiego. Okładkę albumu stworzyła Barrakuz, za muzykę i słowa odpowiada Błażej Król. Album zawiera dziewięć kawałków, które pozwalają spojrzeć na poetycki, lecz naturalny, emocjonalny ale niepozbawiony przyziemności, wewnętrzny świat artysty.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl