Biały, biały dzień / przedpremiera + spotkanie z Anją Franczak

Biały, biały dzień / przedpremiera + spotkanie z Anją Franczak
„Biały, biały dzień” - kiedy nie można odróżnić nieba od ziemi, zmarli mówić mogą do tych cały czas żyjących, jak głosi powiedzenie islandzkie.
Gdzie?
Kino Nowe Horyzonty
Kazimierza Wielkiego 19a-21, 50-077 Wrocław
Kiedy?
28 lutego 2020 od 19:00 do 22:00
Organizator
Kino Nowe Horyzonty

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie na pokaz przedpremierowy filmu, pod tytułem: „Biały, biały dzień”, który jest niesamowitym obrazem o żałobie oraz o zemście, dwóch różniących się niemalże wszystkim stanach, jakie przeżywa nasz główny bohater. Pokaz nowej produkcji samego Hlynura Pálmasona, czyli islandzkiego reżysera, który znany jest ze wspaniałych „Zimowych braci” jest połączony ze spotkaniem pierwszej w naszym kraju towarzyszki w żałobie - Anji Franczak

„Biały, biały dzień” - kiedy nie można odróżnić nieba od ziemi, zmarli mówić mogą do tych cały czas żyjących, jak głosi powiedzenie islandzkie. W taki właśnie dzień umiera żona byłego szefa z policji, spadając w przepaść samochodem. Pomimo swojej żałoby, mężczyzna stara się zacząć wszystko od początku oraz odpowiedzieć na pytanie, kim jest teraz. Pewnego dnia odkrywa on tajemnicę, jaka po raz pierwszy od bardzo dawna wzbudza w nim silniejsze emocje. Pragnie od tej pory zrobić wszystko, aby dowieść prawdy o wspólnej przeszłości swojego małżeństwa. Osnuta islandzką mgłą opowieść - „Biały, biały dzień" - historia żalu, bezwarunkowej miłości i zemsty.

Gość: Anja Franczak jest ona pierwszą w naszym kraju certyfikowaną towarzyszką w żałobie. Skończyła kurs, pod nazwą: „Duszpasterstwo i towarzyszenie w żałobie" (Heidelberg). Zapytana o swą misję, odpowiada, że pragnie przyczynić się, abyśmy w społeczeństwie mówili otwarcie o kwestiach śmierci i umierania. Jedynie wówczas będziemy w stanie wspierać skutecznie osoby będące w żałobie. Franczak prowadzi stronę internetową: anjafranczak.com i bloga, pod tytułem: "Sprawy Ostateczne", a na nim pisze o tematach wiążących się z żałobą, umieraniem oraz ze śmiercią.

Szukasz noclegów we Wrocławiu? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów we Wrocławiu

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już 28-go lutego 2020 roku, do wrocławskiego Kina Nowe Horyzonty, znajdującego się przy ulicy Kazimierza Wielkiego 19 a-21. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19:00, potrwa do 22:00.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl