Beltaine & Glendalough
Od samego początku wielką siłą zespołu były żywiołowe koncerty, przyjmowane entuzjastycznie przez publikę na każdej niemalże szerokości geograficznej.
Gdzie?
Teatr Szekspirowski
Bogusławskiego W. 1, 80-826 Gdańsk
Kiedy?
24 marca 2019 od 19:00
Za ile?
40 zł

Muzyczno-taneczne widowisko dla miłośników tańca, folku, Irlandii oraz porywającej muzyki - to będzie koncert Beltaine & Glendalough, który odbędzie się już 24-go marca 2019 roku, w gdańskim Teatrze Szekspirowskim, znajdującym się przy ulicy Bogusławskiego 1. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19:00, a bilety wstępu kosztują 40 złotych.

Beltaine - jest jednym z oryginalniejszych zespołów na polskiej scenie folkowej. Muzykę formacji trudno jednoznacznie definiować. Mają bardzo charakterystyczne brzmienie, które jest wynikiem zderzenia się różnych osobowości, skrajnie odmiennych muzycznych doświadczeniach. Inspiracją dla artystów jest głównie tradycja irlandzka oraz bretońska, jednak muzycznie grupa eksperymentuje, a także zaciera granice pomiędzy nowoczesnością i tradycją.

Formacja powstała w roku 2002, w mieście Katowice. Jej skład ulegał na początku zmianom, jednak od roku 2006 tworzą nieprzerwanie muzycy w liczbie siedmiu. Wydali cztery płyty studyjne, jak również dwa albumu live. Trzy płyty studyjne uznane zostały za wydawnictwa roku folkowe (plebiscyt Wirtualne Gęśle) współorganizowany przez Radio Polskie.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

Od samego początku wielką siłą zespołu były żywiołowe koncerty, przyjmowane entuzjastycznie przez publikę na każdej niemalże szerokości geograficznej. Koncertowali, między innymi w: Meksyku, Malezji, Stanach Zjednoczonych oraz Kanadzie. Zapraszani są regularnie na prestiżowe festiwale na terenie całej Europy.

W roku 2011 Beltaine otrzymali nagrodę, o nazwie: Irish Music Award (kategoria Top Celtic Rock Band) przyznawana dzięki American Irish Association.

Zespół Glendalough - prezentuje fuzje irlandzkiego tańca i działa od roku 2003. Doświadczenie oraz umiejętności sceniczne tancerzy wiele razy zostały potwierdzone przez znajome miejsca na międzynarodowych podiach tanecznych zawodów, między innymi w: Szwecji oraz Zjednoczonych Emiratach Arabskich, jak również w: Pradze, Wiedniu, Krakowie i Warszawie.

Unikają utartych dróg oraz nie interesują ich szablony. Lubią robić wielkie zamieszanie, czyli eksperymentować, łączyć ze sobą formy oraz style taneczne, poszukują nowych możliwości, gdzie mogliby wykorzystywać tradycyjny taniec irlandzki w świecie, gdzie nie istnieją granice. Tak mówią twórcy.

Wykonują oni miękki taniec, tak zwany: balet irlandzki i widowiskowy step. Ich wizytówką są głównie fuzje irlandzkiego tańca z innymi tanecznymi stylami (taniec ludowy, tango argentyńskie, flamenco, jazz i tribal).

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl