Beale Street Band
Muzycy współpracowali ze słynnymi klubami jazzowymi w Polsce (między innymi z krakowskim klubem Pod Jaszczurami, krakowską Piwnicą Pod Baranami)
Gdzie?
Harris Piano Jazz Bar w Krakowie
Rynek Główny 28, 31-010 Kraków
Kiedy?
30 lipca 2016 od 21:30
Za ile?
20 zł

Beale Street Band to polska grupa muzyczna wykonująca tradycyjny jazz (swing, dixieland, mainstream). Zespół został założony w 1973/1974 roku przez Andrzeja Marchewkę, trębacza. Początkowo fani przychodzili na koncert "Marchewki i Jego Buraków", ponieważ grupa przyjęła właśnie taką przewrotną nazwę. Od 1975 artyści występują na scenie jako Beale Street Band.

Muzycy współpracowali ze słynnymi klubami jazzowymi w Polsce (między innymi z krakowskim klubem Pod Jaszczurami, krakowską Piwnicą Pod Baranami). Konkurs "Jazz Tradycyjny - Złota Tarka" organizowany w Warszawie w słynnym klubie Stodoła przyniósł zespołowi w 1983 główną nagrodę. W konkursie tym muzycy brali udział sześciokrotnie. Pierwszy występ w ramach konkursu miał miejsce w 1976 roku. Beale Street Band prezentował się również podczas Międzynarodowego Festiwalu Jazzowego Jazz Jamboree.

W 1979 Jazzowe Spotkania Przyjaźni zakończyły się dla artystów sukcesem. Wrócili z Cieszyna z główną, I nagrodą. Grupa ma za sobą liczne krajowe koncerty oraz zagraniczne (Belgia, Czechosłowacja, Francja, NRD, RFN, Szwecja). Oprócz koncertów na scenie, zespół Beale Street Band występował w polskiej i zagranicznej telewizji, współpracował również z Polskim Radiem. Wszystkich miłośników jazzu zapraszamy 30 lipca do Harris Piano Jazz Bar w Krakowie, Rynek Główny 28. Wstęp 20 zł. Początek koncertu Beale Street Band 21:30

Szukasz noclegów w Krakowie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Krakowie

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl