BASIC - programowanie jest proste

BASIC - programowanie jest proste
W imieniu "Muzeum Komputery i Gry Minionej Epoki" serdecznie zapraszamy na błyskawiczny kurs programowania przy udziale maszyn z lat osiemdziesiątych, niezawodnych: Atari i Commodore.
Gdzie?
Muzeum Gry i Komputery Minionej Ery
Pl. Orląt Lwowskich 20A, 53-605 Wrocław
Kiedy?
8 października 2018 od 17:00
Za ile?
bezpłatnie
Organizator
Muzeum Gry i Komputery Minionej Ery

Oswajanie z programowaniem rozpoczyna się od najmłodszych lat.Z takiego założenia wyszli organizatorzy akcji BASIC - programowanie jest proste. Pierwsze kroki w programowaniu uczniowie stawiają podczas lekcji informatyki już w młodszych klasach szkoły podstawowej. Niestety komputery, z których korzystamy oraz języki programowania mają raczej wysoki próg wejść. Nim rozpoczniemy programowanie koniecznie musimy przygotować urządzenie, zbudować środowisko oraz zainstalować oprogramowanie. Czyż nie lepiej byłoby oddać w ręce najmłodszych komputer, który tuż po włączeniu jest już gotowy? Maszynę, której nie sposób popsuć? Maszynę, która przez swą egzotykę przyciąga uwagę młodych programistów?

W imieniu "Muzeum Komputery i Gry Minionej Epoki" serdecznie zapraszamy na błyskawiczny kurs programowania przy udziale maszyn z lat osiemdziesiątych, niezawodnych: Atari i Commodore.

Dzięki muzealnym eksponatom dzieci poznają podstawy budowy komputera oraz elementarne działanie urządzeń informatycznych. Nauka odbędzie się na przykładzie urządzeń tak prostych, że każdy, nawet największy laik będzie w stanie je zrozumieć. Zachowanie Atari i Commodore jest na tyle przewidywalne, że zrozumienie procesów zachodzących wewnątrz maszyny stanie się dla wszystkich jasne i czytelne.

Szukasz noclegów we Wrocławiu? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów we Wrocławiu

Kurs prowadzony będzie przez absolwentów informatyki, którzy ukończyli Politechnikę Wrocławską. Osoby te pochwalić się mogą wieloletnim już doświadczeniem zawodowym. Serdecznie zapraszamy 8 października, na godzinę 17.00. Warsztaty odbywać się będą na terenie Muzeum Gier i Komputerów Minionej Ery, we Wrocławiu, przy placu Orląt Lwowskich 20a (Dworzec Świebodzki).

Organizatorzy planują zajęcia dla dwóch grup dziesięcioosobowych w następujących terminach: 8 i 15 października, od 17.00 do 20.00.

Serdecznie zapraszamy uczestników w wieku od 12 do 16 lat. Zapisy składać można mailowo. Spotkania pomagają zorganizować: Inicjatywa Meet @ Code (finansowanie), SAP 4 Good (sponsor), Fundacja TechSoup (partner inicjatywy).

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl