Barwy Orientu: Koncert Afgańskie inspiracje

Barwy Orientu: Koncert Afgańskie inspiracje
Rabab jest uznawany za narodowy afgański instrument, przez co często nazywa się go: „lwem instrumentów”.
Gdzie?
Zamek Królewski w Warszawie Rezydencja Królów I Rzeczypospolitej
Pl. Zamkowy 4, 00-277 Warszawa
Kiedy?
26 maja 2018 od 18:00
Za ile?
20 zł

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie na kolejne już wydarzenia z cyklu, pod nazwą: Barwy Orientu. Odbędzie się zatem koncert, pod tytułem: Afgańskie inspiracje, podczas którego wystąpią przed Państwem: Mateusz Szemraj ze swoim rababem, Piotr Malec i tabla oraz Sebastian Wielądek, który gra na harmonium, a także na flecie bansurii.

Rabab jest uznawany za narodowy afgański instrument, przez co często nazywa się go: „lwem instrumentów”. Jego wygląd podsuwa na myśl lutnię, zaś granie na nim jest niezwykle wymagające, ponieważ wymaga od artysty kunsztu gry oraz wysokich umiejętności. Przez Afgańczyków taniec oraz muzyka są bardzo specyficznie traktowane. Z jednej strony wszechobecne jest zamiłowanie do muzyki w tym kraju. Natomiast z drugiej strony radykalne i konserwatywne warstwy społeczne bardzo to wszystko krytykują. Posłuchajcie więc Państwo dźwięków rodem z niedostępnej dla turystów, górzystej krainy.

NA koncert zapraszamy bardzo serdecznie już 26-go maja 2018 roku, do Zamku Królewskiego w Warszawie Rezydencja Królów I Rzeczypospolitej, znajdującego się przy Placu Zamkowym 4. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 18:00, a bilety wstępu kosztują 20 złotych.

Szukasz noclegów w Warszawie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Warszawie

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl