Bartek Kulik & Późne Lato w Sopocie

Bartek Kulik & Późne Lato w Sopocie
Grupa celowo zrezygnowała z nowych technologii i tych dobrodziejstw, które nam dają, takich jak na przykład syntetyczne brzmienia.
Gdzie?
Filiżanka i kubek
Emilii Plater 12, 81-777 Sopot
Kiedy?
10 marca 2018 od 19:00
Za ile?
10 zł

Grupa powstała w roku 2015. Jej założycielami są muzycy, bezpośrednio związani z Orkiestrą Symfoniczną w Toruniu a także z grupą Disparates. Wyjściowym punktem w ich muzyce, stały się kawałki Bartka Klika, które zainspirowane były folkową muzyką songwriterów, grających w latach 60-tych. Pierwsza płyta to nie tylko folk, ale także piosenka poetycka, muzyka filmowa, cygański jazz oraz alternatywny rock, krążek zawiera trzynaście wspaniałych utworów. Rodzaj muzyki, jaki gra "Późne lato", opiera się przede wszystkim na klasycznych brzmieniach akustycznych instrumentów, takich jak: instrumenty etniczne i dęte czy smyczki.

Grupa celowo zrezygnowała z nowych technologii i tych dobrodziejstw, które nam dają, takich jak na przykład syntetyczne brzmienia. Jeżeli chodzi natomiast o warstwę tekstową, jest to przepiękna mieszanka elementów baśniowych z prozą codzienną , teksty odnoszą się również bezpośrednio do obecnej sytuacji społecznej. Podejmują również tematy polityczne, nie mniej jednak w połączeniu z symboliczną poetyką, która nie stroni od surrealizmu. Połączenie tego wszystkiego, stanowi wielką integralną całość, muzyka wraz z tekstem są swoisty realno-magicznym światem, gdzie słuchacz dostaje od muzyków wolną przestrzeń, którą może dowolnie interpretować, co pozwala mu dogłębniej przeżywać muzykę.

Premiera pierwszego krążka zespołu "Późne lato", miała miejsce 27.03.2017 roku, nakładem wytwórni muzycznej MTJ. Zapraszamy serdecznie już 10 marca 2018 roku, do Filiżanki i kubka w Sopocie przy ulicy Emilii Plater 12. Startujemy o godzinie 19.00!

Szukasz noclegów w Sopocie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Sopocie

Cena biletu: 10zł.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl