Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Bartek Kulik & Późne Lato - koncert

Bartek Kulik & Późne Lato - koncert
 
Muzyka, którą gra zespół Późne Lato jest oparta głównie na dźwiękach klasycznych akustycznych instrumentów, między innymi: smyczków, instrumentów dętych i instrumentów etnicznych.
gdzie?Filiżanka i kubek
Emilii Plater 12, 81-777 Sopot
kiedy?21 października 2017 od 19:00
za ile?10 zł

Formacja powstała w roku 2015, a założyli ją muzycy związani z Orkiestrą Symfoniczną Toruńską, a także z grupą Disparates. Za punkt wyjścia artyści wzięli sobie utwory Bartka Kulika, w których inspirował się muzyką songwriterów folkowych z lat sześćdziesiątych. Pierwszy album (na którym prócz wcześniej wspomnianego stylu folkowego zawiera również elementy poetyckich utworów oraz filmowej muzyki, jazzu cygańskiego i rocka o alternatywnym brzmieniu) składa się 13 piosenek.

Muzyka, którą gra zespół Późne Lato jest oparta głównie na dźwiękach klasycznych akustycznych instrumentów, między innymi: smyczków, instrumentów dętych i instrumentów etnicznych. Formacja specjalnie zrezygnowała z nowych technologii i związanymi z nimi dobrodziejstwami, zrezygnowali także z z brzmienia "syntetycznego". Warstwa tekstowa piosenek jest swoistą mieszaniną elementów baśniowych z prozą codzienną, znajdują się tutaj również odniesienia do sytuacji społecznych oraz politycznych z poetyką, która jest symboliczna i nie stroniąca od surrealizmu. Tekst razem z muzyką tworzą magiczno-realny świat, w którym na słuchacza czeka pewna przestrzeń, aby zinterpretować to zjawisko indywidualnie. Premiera pierwszego albumu Późnego Lata odbyła się 27 marca tego roku (nakład MTJ).

Bardzo serdecznie zapraszamy Państwa już 21-go października 2017 roku na koncert, który odbędzie się w sopockiej Filiżance i kubku, znajdującym się przy ulicy Emilii Plater 12. Wydarzenie rozpoczniemy o godzinie 19:00, zaś wstęp na nie kosztuje 10 złotych.

Szukasz noclegów w Sopocie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Sopocie

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl