Bartas Szymoniak - koncert
Beatrock jest gatunkiem, jaki łączy elementy wokali, beatboxu i żywych instrumentów.
Gdzie?
Oliwski Ratusz Kultury
Opata Rybińskiego J. 25, 80-320 Gdańsk
Kiedy?
24 sierpnia 2019 od 19:00
Za ile?
35 zł

Bartas Szymoniak jest absolwentem Wydziału Jazzu AM, Katowice i laureatem programu rozrywkowego "Idol". Ponad to jest byłym frontmanem zespołu Sztywny Pal Azji (od 2008 do 2015 roku). Artysta, który kreuje nowe zjawisko na krajowej scenie muzycznej, jakie zostało nazwane: BEATROCKIEM. Jest to gatunek, jaki łączy elementy wokali, beatboxu i żywych instrumentów.

Wszelakie brzmienia tworzy sam na żywo (bas, trąbki, perkusja, śpiewanie itd.), następnie zaś zapętla na looper. Dźwięk za dźwiękiem i warstwa za warstwą. Właśnie w taki sposób powstają kompozycje tego artysty, zwanego człowiekiem orkiestrą. Kto mu zatem towarzyszy? Jedynie gitarzysta oraz wokalista, nazwiskiem: Michał Parzymięso. Album "Alarm", nagrany został właśnie w taki sposób, jest pierwszym tego typu w kraju, będącym równocześnie muzyczną ilustracją do słów ważniejszych poetów z pokolenia Kolumbów (z wykorzystaniem wierszy A. Słonimskiego, T. Gajcego oraz K. Baczyńskiego). Album obok "Powstania" samego Lao Che oraz "Jestem przestrzeń " znanej Moniki Borzym, jest obecnie zaliczany do ważniejszych w tej tematyce.

Płyta została także nominowana do specjalnej nagrody "Strażnika Historii". W trakcie koncertu usłyszą Państwo również piosenkę legendarną, pt.: "Kocham Wolność" (Chłopcy z Placu Broni), w aranżacji własnej artysty, jakiej premiera odbyła się w osiemnastą rocznicę śmierci B. Łyszkiewicza - 23-go czerwca 2018 roku. Piosenka przez trzynaście tygodni znajdowała się na liście przebojów Trzeciego Programu Radia Polskiego. Pierwszy polski utwór nagrany jedynie z pomocą beatboxu oraz gitar, który znajduje się na liście i dociera tak wysoko. Teraz muzyk przygotowuje materiał do nowego albumu, który ma ukazać się na jesieni 2019 roku.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

Na koncert zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już 24-go sierpnia 2019 roku, do gdańskiego Oliwskiego Ratusza Kultury, przy ulicy Opata Rybińskiego J. 25. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19:00, a bilety wstępu kosztują 35 złotych.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl