Barbara Wrońska - koncert
"Nie czekaj" - to tytuł pierwszego singla, który promuje płytę, odniósł wielki sukces. To jednocześnie bardzo osobista wypowiedź artystki.
Gdzie?
Stary Maneż
Juliusza Słowackiego 23, 80-257 Gdańsk
Kiedy?
28 listopada 2018 od 20:00
Za ile?
39 zł

Przedstawiamy Państwu bardzo serdecznie Barbarę Wrońską, która jest wokalistką, kompozytorką oraz autorką tekstów. Już od wielu lat współpracuje ona z zespołem Pustki. Ponad to jest połówką duetu siostrzanego, pod nazwą: Ballady i Romanse. Komponuje sama, a także aranżuje muzykę. Po wielu latach zespołowej pracy artystka postanawia, że zaprezentuje swój autorski w 100% projekt, materiał solowy, którego jest producentką. Każda z jej piosenek posiada inny klimat oraz inną dynamikę, jednak jedno na pewno jest wspólne, każdej z nich towarzyszą wielkie emocje. Tutaj przeplatają się dźwięki z lat sześćdziesiątych i elektronika, czasami filmowa muzyka, co spowoduje wybuchową mieszankę i rzuci Was, z całą pewnością, na kolana.

"Nie czekaj" - to tytuł pierwszego singla, który promuje płytę, odniósł wielki sukces. To jednocześnie bardzo osobista wypowiedź artystki. Piosenka przebojowa, która ukazuje różnorakie brzmienia, jakie można odnaleźć na pierwszej solowej płycie Barbary Wrońskiej. Czujemy tutaj tęsknotę za piosenka polską z lat sześćdziesiątych, połączoną przewrotnie z nowoczesnymi dźwiękami. Piosenka, w której głos naszej artystki zabrzmi inaczej niżeli do tej pory, sama Wrońska określiła jako własny sposób na krok do przodu.

Kolejna piosenka znajdująca się na płycie, nosi tytuł: „Nieustraszeni”. Sama artysta mówi o niej, że jest to dla niej kolejna ważna piosenka. Podróż muzyczna do czasów dyskotek w podstawówce oraz wspomnienia z lat dziewięćdziesiątych. W tym utworze pragnęła ona opowiedzieć Państwu o niepokoju wiążącym się z przemijaniem, a także o tym, iż wydaje się jej, ale tylko czasami, iż wskazówki zegara zatrzymały się, a artystka nadal może zrobić wszystko.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

Piosenka, o której sam Jarek Szubrych mówi, że zaintryguje Was śmiałą produkcją, kojarzącą się niezmiennie z bombastycznym popem, pochodzących z lat osiemdziesiątych, w stylu początkowych nagrań Enej, czy też Eurythmics. Jest to dojrzały debiut. Zresztą nie mogłoby być inaczej, ponieważ sama Wrońska to dojrzała artystka.

Andżelika Kucińska natomiast mówi, że artystka posiada rzadko teraz spotykaną wrażliwość do melodii. Ma dobry dramat w swoich tekstach. Jakość na dobrym poziomie, złośliwcy nie bardzo mają się do czego przyczepić. Piosenkowym majstersztykiem jest „Dom z ognia”, wręcz emocjonalnym nokautem, czyli jedynym słusznym połączeniem.

Na koncert Barbary Wrońskiej zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już 28-go listopada 2018 roku, do gdańskiego Starego Meneżu, znajdującego się przy ulicy Juliusza Słowackiego 23. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 20:00, a bilety wstępu kosztują 39 złotych.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl