Banda Czworga - koncert
Banda Czworga jest grupą, która wykonuje akustyczną muzykę z pogranicza żeglarskiej piosenki i folku o repertuarze autorskim.
Gdzie?
Oliwski Ratusz Kultury
Opata Rybińskiego J. 25, 80-320 Gdańsk
Kiedy?
28 czerwca 2019 od 19:00
Za ile?
25 zł

Nie od dzisiaj jest wiadomym, iż muzyka posiada magiczną moc przenoszenia słuchaczy w zupełnie inne miejsca. Czasami nawet bardzo dalekie. Jeżeli macie Państwo ochotę na odbycie małej podróży po stylach muzycznych w towarzyszeniu instrumentów egzotycznych, jak miedzy innymi: cajón, saz, czy portugalskiej gitary, zwanej: fado coimbra. Zapraszamy serdecznie na koncert formacji Banda Czworga. To wspaniali artyści, którzy zabiorą Państwa w świetny rejs muzyczny.

Banda Czworga jest grupą, która wykonuje akustyczną muzykę z pogranicza żeglarskiej piosenki i folku o repertuarze autorskim. Założona została w 2015 roku w Elblągu, a pomysłodawcą był Przemysław Piejdak i Rafał Sajko. Reszta członków zespołu to: Michał Dreger oraz Arkadiusz Kozakiewicz. Są oni doświadczonymi muzykami, posiadającymi wiele lat stażu w graniu na instrumentach. Wyróżniają się także dosyć nietypowym połączeniem instrumentalnym: cytra leśna, gitara fado coimbra, bouzouki irlandzkie, cajon, kantele, czy też mandolina i saz. Urozmaicone muzyczne kompozycje uświetniają partie wokalne wielogłosowe, jak również stroje w stylu baroku.

Artyści odnieśli jak do tej pory takie sukcesy jak: miejsce trzecie na festiwalu: XI Szanta Claus, rok 2017; wyróżnienie podczas "Szantów pod Żurawiem i Baltic Sail", rok 2017 oraz 2018 rok; Stypendium Towarzystwa Kulturalnego, w Elblągu, 2017 rok; Stypendium Kulturalne Elbląga, rok 2018.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

Natomiast w tym roku (2019) ukazał się także ich debiutancki album, noszący tytuł: "Piosenki znad rzeki Elbląg". Znajduje się na niej dziesięć piosenek. Płyta wydana została ze wsparciem finansowym Elbląskiego Towarzystwa Kulturalnego, a także Miasta Elbląg.

Zatem zapraszamy serdecznie już 28-go czerwca 2019 roku, do gdańskiego Oliwskiego Ratusza Kultury, znajdującego się przy ulicy Opata Rybińskiego J. 25. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19:00, a bilety wstępu kosztują 25 złotych.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl