Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Band of Rose plays Bob Marley & The Wailers - koncert

Band of Rose plays Bob Marley & The Wailers - koncert
 
The Band Of Rose zagrają koncert, na którym zaprezentują nieznane stosunkowo, wczesne utwory Marley'a, zainspirowane rockiem oraz ska, piosenki The Wailers jeszcze przed ich karierą międzynarodową.
gdzie?Teatr Boto
Bohaterów Monte Cassino 54B, 81-753 Sopot
kiedy?5 listopada 2017 od 21:00
za ile?20 zł
organizatorFundacja Teatru BOTO

Niewielu jest takich muzyków, którzy przez niemalże dekady pisali przebój za przebojem. Na pewno jako przykład takiego zespołu można podać The Beatles, czy też Rolling Stones, a także Boba Marleya. Rozpoczynający swoją przygodę z muzyką w latach sześćdziesiątych jako The Wailers, oczywiście na Jamajce: Bob Marley, Peter Tosh i Bunny Livingston inspirowali się Jamesem Brownem, czy The Impressions, ale zdołali rozszerzyć myślenie o muzyce swych idoli dodając do niej jamajskich dźwięków.

W bardzo szybkim czasie zdobyli sukces lokalny, jednak około dziesięciu lat zajęło im, by osiągnąć międzynarodową sławę. Przełomem okazało się podpisanie w roku 1973 umowy z wytwórnią, o nazwie: Island i pierwsza trasa koncertowa po świecie. Jednak nowa przestrzeń dla ich kariery spowodowała, że Livingston, który był wiernym ideologii rasta odszedł z The Wailers. W rok później z formacji odszedł Tosh. Robili obaj kariery solowe i na tym głównie się skupiali. Bob Marley był jednak kontynuatorem twórczości wraz z nową grupą, później natomiast nagrał swe najbardziej rozpoznawalne przeboje. Wiele z nich było napisanych ze składem oryginalnym The Wailers. W roku 1981 Bob Marley umarł na raka, ale jego muzyka ciągle jest bardzo bliska ludziom na całym świecie.

The Band Of Rose zagrają koncert, na którym zaprezentują nieznane stosunkowo, wczesne utwory Marley'a, zainspirowane rockiem oraz ska, piosenki The Wailers jeszcze przed ich karierą międzynarodową. Pojawią się także jego najbardziej znane przeboje.

Szukasz noclegów w Sopocie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Sopocie

Na koncert zapraszamy zatem bardzo serdecznie już 5-go listopada 2017 roku, do sopockiego Teatru Boto, znajdującego się przy ulicy Bohaterów Monte Cassino 54B. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 21:00, a bilety wstępu kosztują 20 złotych. Organizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja Teatru BOTO.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl