Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Baltic Duo – Klezmer Project - koncert

Baltic Duo – Klezmer Project - koncert
 
W trakcie koncertu Klezmer Project artyści zaprezentują liczne znane piosenki muzyki tradycyjnej żydowskiej oraz bałkańskiej z własnego opracowania, jak również kompozycje autorskie.
gdzie?Teatr Boto
Bohaterów Monte Cassino 54B, 81-753 Sopot
kiedy?29 września 2017 od 21:00
za ile?20 zł

Baltic Duo to młody duet rodem z Trójmiasta, który rozpoczął swoją działalność w roku 2015. Pomysłodawczynią oraz inicjatorką była w tej kwestii skrzypaczka Mariana Myslitska. Jest to absolwentka Akademii Muzycznej, w mieście Gdańsk, a także akordeonista Maciej Kacprzak, który obecnie jest studentem na ostatnim roku tej samej Akademii. Dzięki wspólnemu graniu mogą oni rozwijać z powodzeniem swoje pasje muzyczne, które obejmują swym zasięgiem różnorodne muzyczne gatunki. W trakcie koncertu Klezmer Project artyści zaprezentują liczne znane piosenki muzyki tradycyjnej żydowskiej oraz bałkańskiej z własnego opracowania, jak również kompozycje autorskie.

Mariana Myslitska jest skrzypaczką, która ukończyła Muzyczna Akademię imienia Stanisława Moniuszki, w mieście Gdańsk. Zakres solowej gry, a także kameralnej. Sceniczne doświadczenie zdobyła występując w roli solistki kameralistki i muzyka orkiestrowego, miedzy innymi w:

* Orkiestrze Kameralnej Muzycznego Liceum w Drohobyczu na Ukrainie
* Orkiestrze Symfonicznej AM - Gdańsk, rok 2014 jako koncertmistrz
* Cappellia Gedanensis
* Symfonicznej Orkiestrze OSM imienia F. Nowowiejskiego
* Orkiestrze Artystów Młodych Sinfonia Artistica Juwenilia
* Orkiestrze Tutta Forza

Szukasz noclegów w Sopocie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Sopocie

W roku 2013 artystka wzięła udział w nagraniu albumu, pod tytułem: "Wojciech Kilar: Angelus-Exodus-Victoria". Już w roku 2014 zdobyła ona nagrodę Fonograficznej Akademii "Fryderyk", kategoria: "Muzyka Poważna: Płyta Roku Symfoniczna Muzyka oraz Koncertująca. Także brała udział w wielu konkursach, które prowadzili wybitni wirtuozi skrzypiec z Anglii, Polski, Belgii, Niemiec, czy Ukrainy. Jako orkiestrowy muzyk występowała na scenie z muzykami wybitnymi, między innymi:

* Adam Makowicz
* Nigel Kennedy

Czynny udział bierze w kulturalnym życiu Trójmiasta. Maciej Kacprzak jest akordeonistą, kameralistą z młodego pokolenia. Laureat międzynarodowych oraz ogólnopolskich akordeonowych konkursów, między innymi w:

* Puli
* Wiedniu
* Gorlicach
* Gdańsku
* Sanoku
* Mławie
* Sochaczewie
* Słupcy

Udział brał w mistrzowskich kursach, prowadzonych przez akordeonistów wybitnych z:

* Finlandii
* Polski
* Litwy
* Francji
* Włoch
* Słowacji
* Niemiec

W roku 2014, w czerwcu artysta brał udział w nagrywaniu albumu, pod tytułem: "Study of Contemporary Accordion Music". Znalazła się na nim muzyka solowa oraz kameralna muzyka akordeonowa. Nagrania realizowane były w Studiu Nagrań, o nazwie AM, Gdańsk. Stypendysta kulturalnego programu Miasta Gdańska, pod nazwą: "Młody Gdańszczanin". Zdobył również stypendium rektora AM (Gdańsk). Muzyk występował, miedzy innymi w:

* Auli Nova - Poznań
* Polskiej Bałtyckiej Filharmonii w Gdańsku
* Ratuszu Staromiejskim - Gdańsk
* Centrum Muzyki Europejskim Krzysztofa Pendereckiego, znajdującym się w Lusławicach
* Sali Litewskiej Koncertowej Akademii Muzyki oraz Teatru w Wilnie
* Teatralnej Sali Uniwersytetu Gdańskiego
* Teatrze Miniatura, w mieście Gdańsk
* Teatrze Letnim, w mieście Szczecin
* Muzyczno-dramatycznym Teatrze, znajdującym się w Łucku (Ukraina)
* Operze na Zamku (Szczecin)

Od roku 2015, październik, pełni rolę przewodniczącego Koła Akordeonistów Naukowego AM (Gdańsk). Jest również studentem magisterskich studiów - klasa akordeonu, u profesor Elżbiety Rosińskiej oraz u doktora Pawła Zagańczyka - Muzyczna Akademia imienia Stanisława Moniuszki, w mieście Gdańsk.

Na ten wyjątkowy koncert zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już 29 września 2017 roku, do sopockiego Teatru Boto, znajdującego się przy ulicy Bohaterów Monte Cassino 54B. Wstęp na wydarzenie kosztuje 20 złotych, a rozpocznie się ono o godzinie 21:00.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl