Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Bachorze, Paweł Szpura - koncert

Bachorze, Paweł Szpura - koncert
 
Czy to psychodrama? Czy to inscenizacja? A może rytuał miejski? A co, jeśli to duchy ostatnich z wiejskich muzykantów starają się odnaleźć drogę w upiornym postindustrialnym chaosie?
gdzie?Teatr Boto
Bohaterów Monte Cassino 54B, 81-753 Sopot
kiedy?22 kwietnia 2017 od 21:00
za ile?20 zł

W Teatrze Boto planowany jest wspólny występ kwartetu Bachorze oraz Pawła Szpury. 22 kwietnia na sopockiej scenie przy ulicy Bohaterów Monte Cassino 54b o godzinie 21:00 rozpocznie się niezwykły koncert.

Nie byłoby tego wydarzenia bez:
Pawła Szpury - perkusja,
Pawła Doskocza - elektryczna gitara,
Michała Biela - barytonowy saksofon,
Macieja Maciągowskiego - syntezator.

Muzycy z formacji Bachorze prezentują swoje deficyty wyobraźni w całkowitym skupieniu, często w prawie melancholijnym uniesieniu borykają się z własnymi ułomnościami. Stale toczą bój o krótkotrwałość improwizacji oraz jednocześnie o jej granice. Bachorze podążają tropami, które sami zostawili, tworzą eteryczne miniaturki, urocze sarabandy oraz inne niespotykane kaprysy. Marzec 2016 roku przyniósł premierę pierwszego albumu zatytułowanego „Okoły gnębione wiatrem". Płyta ukazała się na kasecie dzięki uprzejmości wydawnictwa Pawlacz Perski.

Szukasz noclegów w Sopocie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Sopocie

Krytycy omawiając twórczość formacji uciekają się do figur retorycznych, które bez wstydu przypisać można by poezji. Twierdzą, że muzycy z formacji Bachorze grają tak, jakby wzięli sobie do serca motto Captaina Beefhearta. „Okoły wiatrem gnębione” to zabrudzone materie noisowe zamknięte w klatkach nieregularnych drgań oraz dźwięki zarażone wirusem bluesowym. Formacja Bachorze z uporem grzęźnie w miejscach, gdzie na rozgrzane słońcem istnienie od samiuteńkich zażynek aż do czystych dożynek nachodzi pomroka. Przez kłosy pszenicy oraz żyta do głosu dochodzi inicjacja upadku, kult ludowych tradycji konfrontuje możliwości w obliczach wrogich sił. „Nie wystarczą cztery strzały w rogach powały”. Formacja Bachorze zanurzona w atmosferę spustoszenia morowego zapada w melancholię nad hałasem, które niosą te wydarzenia. Zapraszamy do wspólnej kontemplacji!

Czy to psychodrama? Czy to inscenizacja? A może rytuał miejski? A co, jeśli to duchy ostatnich z wiejskich muzykantów starają się odnaleźć drogę w upiornym postindustrialnym chaosie?

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl