Babu Król - koncert
Muzyka, którą zespół reprezentuje jest uderzeniem prosto w twarz, ale nie krzywdzi lecz cuci do życia.
Gdzie?
Karczma pod Gontem
Jana Kasprowicza 1a, 34-500 Zakopane
Kiedy?
2 grudnia 2017 od 20:00

Cały świat pędzi niestety w przepaść, jednak Babu Król na swym drugim krążku zachęca szczerze, aby tę przepaść z uśmiechem przeskoczyć. I to bez zachowawczych gestów, czy zbytniego marudzenia. To w pewnym sensie odzyskanie energii, żeby popłynęła w bardziej sensowny sposób, czy też zastrzyk jasnych mocy przeciw szaro-ciemnym mocom. Muzyka, którą zespół reprezentuje jest uderzeniem prosto w twarz, ale nie krzywdzi lecz cuci do życia.

To świetny paradoks oraz odmienna recepta, od tych bardziej standardowych, by odzyskać spokój ducha. Ponieważ ten właśnie spokój można odzyskać przez wibrujący, energetyczny, pulsujący, a także ciekawski niepokój. Tutaj słowo ma moc równą muzyce, zaś z każdego dźwięku, który został nagrany w studio bije wielka siła wykonań koncertowych. Babu Król tworzą szaleńcy, którzy jeśli tylko zechcecie wyprowadzić Was mogą na prostą.

Jest to projekt znanych na polskiej scenie alternatywnej artystów: Bajzla oraz Budynia (znani z projektów Bajzel i Pogodno) niedawno dołączyła do nich również Zosia Chabiera. Bajzel jest człowiekiem orkiestrą i legendą rytmów tanecznych, transu hipnotycznego, a także twórczości Witkacego, jest znany, tak w kraju, jak i poza granicami. Natomiast Budyń jest wokalistą, muzykiem, performerem i liderem formacji Pogodno. Znamy go także z wykonań solowych, kolaboracji z teatrem oraz występów na scenie - wręcz brawurowych. Zosia Chabiera czyli Bąbel jest skrzypaczką, posiadającą wspaniały głos oraz wielki talent sceniczny.

Szukasz noclegów w Zakopanem? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Zakopanem

Babu Król zadebiutował bardzo dobrze przyjętą płytą, pod tytułem: "Sted", z roku 2012, z muzyką autorską pisaną do słów Edwarda Stachury. Zespół zagrał wiele koncertów w całym kraju. Wiersze poety formacja zdołała wydobyć spod sterty starych ubrań oraz ckliwych zaśpiewów harcerskich. Album nagrali mocny, magiczny i motoryczny. Piosenki ukazują poetę jako postać bliską czasom współczesnym, czyli czasom migracji, wędrówek oraz częstych poszukiwań.

Ostatnie dwa lata upłynęły im pod znakiem pracy nad nowym krążkiem. Niedawno skończyli prace i już niebawem płyta pokaże się na rynku. Zaprosili do współpracy Joannę Sokołowską, która jest z kolei znaną autorką teatralnej muzyki, śpiewaczką oraz performerką, Antoniego „Ziuta” Gralaka, który jest wspaniałym polskim trębaczem jazzowym, Dariusza Sprawkę, który z kolei jest jednym z lepszych puzonistów w Polsce, a także Aleksandra Orłowskiego, który jest młodym wirtuozem perkusji. Płyta ta brzmi bardziej od pierwszej przestrzennie i orkiestrowo.

Na koncert formacji zapraszamy 2-go grudnia 2017 roku, do Zakopanego. Występ odbędzie się w Karczmie pod Gontem, przy ulicy Jana Kasprowicza 1a. Startujemy o godzinie 20:00.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl