Babski Slam
Debiutujący dopiero konkurs dla poetek-performerek z Wrocławia będzie wspaniałą okazją, żeby skonfrontować swoją twórczość z publiką.
Gdzie?
BF Impart
Mazowiecka 17, 50-412 Wrocław
Kiedy?
13 kwietnia 2018 od 20:00 do 23:00
Za ile?
5 zł
Organizator
Strefa Kultury Wrocław

Strefa Kultury Wrocław bardzo serdecznie zaprasza Państwa na Babski Slam, czyli na turniej poetyckiego slamu, w trakcie którego na naszej scenie zaprezentują się tylko i wyłącznie kobiety! Debiutujący dopiero konkurs dla poetek-performerek z Wrocławia będzie wspaniałą okazją, żeby skonfrontować swoją twórczość z publiką. Specjalnym Gościem ma być Rudka Zydel, która zwyciężyła w I Ogólnopolskich Mistrzostw Slamu.

Zatem wydarzenie będzie miało miejsce już 13-go kwietnia (piątek) 2018 roku, we wrocławskim BF Impart, znajdującym się przy ulicy Mazowieckiej 17. Zaczynamy o godzinie 20:00, a bilety wstępu kosztują 5 złotych. Zapisy na wydarzenie wciąż trwają.

Poetycki slam jest formą otwartego pojedynku performerów-poetów, w trakcie którego tak amatorzy zaciekawieni sceną, jak również profesjonaliści będą mieli okazję zaprezentować na żywo swą twórczość. Na naszą scenę są zapraszani soliści oraz grupy, ale jest zabronione używanie rekwizytów, muzyki, czy też przebrań. Uczestnicy posiadają za to trzy minuty na swój występ. Publiczność natomiast wybiera zwycięzcę.

Szukasz noclegów we Wrocławiu? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów we Wrocławiu

Babski Slam jest pierwszym z zaplanowanego cyklu spotkań z poetyckim slamem w Imparcie. Kobiety, które pragną przedstawić przed szerszą publiką swą twórczość, wystąpią na kameralnej scenie Impartu już 13-go kwietnia. Natomiast zwyciężczyni potyczek zdobędzie nagrodę w wysokości aż 500 złotych. Zapisy będą trwać po dzień imprezy, czyli można się zgłaszać do skończenia pierwszej turniejowej rundy.

Specjalnym Gościem będzie sama Rudka Zydel, czyli slamerka i zwyciężczyni I Ogólnopolskich Mistrzostw Poetyckiego Slamu 2017, a także Piątej Edycji Poetry Slam Night, Finalistka Europejskich Mistrzostw Poetyckiego Slamu 2017 w Brukseli i 11th Festiwalu Spoke’n’Word. Pierwsza jej płyta slamowa, nosząca tytuł: "Łoskot", nakładem Wydawnictwa FKA ma ukazać się już w tym roku, w kwietniu. To wydarzenie poprowadzi zaś Natalia Cyran, która jest wrocławską aktorką, improwizatorką, a z zawodu storytellerką.

Poza tym wydarzenie jest kolejną już odsłoną cyklu, o nazwie: „Im part of” - organizowanego dzięki Strefie Kultury Wrocław, który ma na celu promować ciekawe niezależne działania, pochodzące z 4 pól kulturalnej aktywności: teatru, tańca oraz performansu, muzyki i stand up'u oraz slam poetry.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl