Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Bab Babardah Warsaw Live Sessions Day 1. - koncert

Bab Babardah Warsaw Live Sessions Day 1. - koncert
 
Punktem centralnym spotkań będzie artysta Piotr Michałowski - saksofonista i klarnecista.
gdzie?Klub CH25 przy ul. Chłodnej 25
Chłodna 25, 00-867 Warszawa
kiedy?23 czerwca 2017 od 20:30

BAB BABARDAH WARSAW LIVE SESSIONS rozpoczną się 23 czerwca o godzinie 20:30 w Klubie CH25 przy ul. Chłodnej 25 w Warszawie. Będą to wieczory wypełnione muzyką improwizowaną. Punktem centralnym spotkań będzie artysta Piotr Michałowski - saksofonista i klarnecista. Warszawiak z urodzenia, Amerykanin z wyboru. Z zamiłowania improwizator, a z zawodu asyrolog.

Na scenie ujrzymy:
Piotra Michałowskiego - saksofon sopraninowy, klarnet basowy, sopraninowy,
Mieczysława Litwińskiego - skrzypce,
Patryka Zakrockiego - altówka,
Michała Górczyńskiego - klarnet kontrabasowy,
Jacka Mazurkiewicza - kontrabas,
Wojtka Kurka - perkusja,
Marcina Gokieli - głos,
Piotra Mełecha- klarnet basowy.

Zapowiada się na to, że wieczory będą niezwykle symboliczne. Piotr Michałowski pojawi się w Warszawie, mieście, w którym kilkadziesiąt lat temu zaprezentował się w jedynym solowym koncercie. Na scenie muzyka wspierać będą znane osobistości muzycznej, warszawskiej sceny. Każdy wieczór przyniesie świetne koncerty. Publiczność usłyszy różne kameralne konfiguracje, a także oktet.

Szukasz noclegów w Warszawie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Warszawie

Informacje o artyście:
Piotr Michałowski związany jest od dziecka z Warszawą. Tu kończył Liceum imienia Rejtana, tu studiował na Uniwersytecie Warszawskim. Pracy zawodowej szukał już poza granicami Polski. Piotr Michałowski ponad czterdzieści lat pracował naukowo w Stanach Zjednoczonych. Artysta jest specjalistą w kwestii Starożytnego Wschodu. Oprócz pasji naukowych, Michałowski rozwijał i pielęgnował pasje muzyczne. Szybko opanował grę na saksofonie i klarnecie. Współpracował z muzykami reprezentującymi nurt muzyki improwizowanej w Ann Arbor oraz Detroit.

Początkowo pracował z saksofonistą i klarnecistą Lenem Bukowskim oraz skrzypkiem Mikem Khoury. Formacja muzyczna, którą stworzyli nosiła nazwę "Close Embrace of the Earth". Oprócz tej aktywności, Michałowski grał w duecie z Mikem Khourym, a także z innymi krajowymi i zagranicznymi artystami. Piotr Michałowski grał na scenach w Paryżu i w Rzymie oraz w wielu miejscach w Stanach Zjednoczonych.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl