Baasch x Urbanski - koncert
Dzięki temu wokalista wypracował własny i rozpoznawalny styl poruszając się sprawnie między muzyką synth-pop i elektroniczną.
Gdzie?
Klub Sfinks700
Al. Franciszka Mamuszki 1, 81-718 Sopot
Kiedy?
24 marca 2018 od 20:00

BAASCH jest wokalistą, producentem, kompozytorem oraz autorem tekstów. Jest również jednym z bardziej cenionych, a także oryginalnych artystów znajdujących się na krajowej scenie alternatywnej oraz elektronicznej. Zatem muzyka Baascha jest sugestywnym, wręcz hipnotyzującym wokalem, jak również nieco mrocznym brzmieniem i chwytliwymi melodiami. Artysta sam pisze, produkuje oraz komponuje swe nagrania. Dzięki temu wokalista wypracował własny i rozpoznawalny styl poruszając się sprawnie między muzyką synth-pop i elektroniczną. Grał on na najważniejszych festiwalach polskich: Open’er Festival, Audioriver Festival, Nowa Muzyka Tauron, Orange Warsaw Festival, Nowe Horyzonty - T-Mobile.

Dawał koncerty również za granicą, między innymi: w Niemczech, Islandii, Francji, Chinach, Czechach, Rumunii oraz na Litwie. Baasch prowadzi współpracę z wielką częścią ambitnej polskiej sceny elektronicznej, jak na przykład: Rysy, Mary Komasa, Bokka, Novika i Wojtek Urbański. Komponował również muzykę do sławnego filmu, noszącego tytuł: “Płynące Wieżowce”, który został wyreżyserowany przez Tomasza Wasilewskiego. W trakcie koncertowej trasy wiosennej usłyszą Państwo utwory, pochodzące z niemalże wszystkich wydawnictw artysty.

Wojtek Urbański (URBANSKI) jest natomiast producentem muzycznym i czarodziejem dźwięku, a także sound designerem. Współtworzył słynny projekt Rysy. W roku 2016 został nominowany do nagrody Fryderyka za debiutancką płytę Rysy, pod tytułem: "Traveler".

Szukasz noclegów w Sopocie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Sopocie

W roku 2017 komponował muzykę do serialu, pod tytułem: "Ultraviolet", który wyreżyserował Jan Komasa oraz Sławomir Fabicki. Serial jest już emitowany na antenie stacji AXN. Do wykonania piosenki tytułowej zaprosił artysta - Justynę Święs. Komponował przez lata muzykę przeznaczoną do spektakli, animacji oraz pokazów mody. Będąc twórcą teatralnej muzyki prowadził współpracę, między innymi z: Eweliną Marciniak - reżyserką przy spektaklach, jak: "Księgi Jakubowe", czy "Mapa i Terytorium".

W czasie ostatnich kilku miesięcy swoje premiery miały dwie płyty Wojtka Urbańskiego. Jedna z materiałem autorskim "Selected Works", zaś druga będąca dźwiękową ścieżką z serialu, pt.: "Ultraviolet". Wojtek Urbański koncertuje regularnie na ważnych festiwalach w Polsce, na przykład: Open'er, Off Festiwal, czy też Audioriver.

Zapraszamy zatem bardzo serdecznie na koncert, który odbędzie się już 24-go marca 2018 roku, w sopockim Klubie Sfinks, znajdującym się przy Alei Franciszka Mamuszki 1. Otwarcie bram nastąpi o godzinie 19:30, koncert Baascha o godzinnie 20:00, natomiast koncert Urbańskiego o godzinie 21:15.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl