Baasch RCK w Kołobrzegu - koncert
Muzyk sam pisze, produkuje i komponuje swe nagrania. Dzięki czemu ma wypracowany własny styl, łatwy do rozpoznania.
Gdzie?
Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu
Solna 1, 78-100 Kołobrzeg
Kiedy?
25 marca 2018 od 19:00
Za ile?
20 zł

Regionalne Centrum Kultury znajdujące się w Kołobrzegu, imienia Zbigniewa Herberta bardzo serdecznie zaprasza Państwa na koncert Baascha. Artysta jest wokalistą, producentem, kompozytorem oraz autorem tekstów. Jest również jednym z bardziej cenionych, a także oryginalnych muzyków na krajowej scenie elektronicznej i alternatywnej. Jego dwie płyty studyjne zostały wydane dzięki NEXTPOP Songwriter Label. Zdobyły jednocześnie bardzo dobre recenzje oraz znalazły się w wielu noworocznych rankingach jako jedne z lepszych płyt polskich.

Muzyka Baascha jest wokalem sugestywnym, jak również hipnotyzującym. To też nieco mroczne brzmienia oraz niezwykle chwytliwe melodie. Muzyk sam pisze, produkuje i komponuje swe nagrania. Dzięki czemu ma wypracowany własny styl, łatwy do rozpoznania. Porusza się bardzo sprawnie między synth-popem a muzyką elektroniczną.

Grał na najważniejszych festiwalach polskich, między innymi: Open’er Festiwal, Audioriver Festiwal, Tauron Nowa Muzyka, Orange Warsaw Festiwal, Nowe Horyzonty T-Mobile. Dawał koncerty również za granicą, jak na przykład w: Niemczech, Francji, Islandii, w Chinach, Czechach, Rumunii i Litwie.

Szukasz noclegów w Kołobrzegu? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Kołobrzegu

Baasch prowadzi współpracę z wielką częścią krajowej sceny ambitnej elektronicznej. Lubi nagrywać, remiksować, ale jest również remiksowany przez innych. Prowadził współpracę z artystami, między innymi z: Bokka, Rysy, Mary Komasa, Natalia Nykiel, Novika, Wojtek Urbański, Agim, Zamilska. Skomponował też muzykę do słynnego filmu, pod tytułem: “Płynące Wieżowce”, wyreżyserowanego przez Tomasza Wasilewskiego.

Artysta w tamtym roku odwiedził, w granicach promocji swego nowego albumu (“Grizzly Bear With A Million Eyes”), aż dwanaście miast, także zagranicznych. Miedzy innymi grał na Reeerbahn Festival (Hamburg). Teraz jest w trakcie przygotowań wiosennej trasy koncertowej. Skład, w którym koncertuje: Baasch - wokalista i elektronika, Tomasz Mreńca gra na skrzypcach, Aleksander Żurowski - również elektronika.

Baasch jest zatem wspaniałym kompozytorem oraz wokalistą. Jego utwory są czasami klimatyczne, które potrafią tworzyć sugestywny, lekko duszny nastrój, czasem znów są bardzo radiowe - emanujące pozornie elektronicznym chłodem, jednak od razu uzależniają swymi melodiami, czy emocjami ukrywającymi się w wokalnych liniach i na koniec swymi specyficznymi skojarzeniami, jakie potrafią wywołać. Tak o artyście pisze Robert Sankowski z Wyborczej.pl.

Baasch jest jednym z ciekawszych twórców elektroniki krajowej. Potrafi tworzyć utwory bardzo przebojowe, jak również wprowadzić swoich słuchaczy w nieznane, przestrzenie dźwiękowe, czasem mroczne, ale zawsze wielce intrygujące oraz baśniowe. To z kolei zdanie Tomasza Żąda z Radiowej Trójki.

Wszystko tutaj jest precyzyjne i dopracowane w najdrobniejszych szczegółach. Zaczynając od stylowych wokali, kończąc na brzmieniu przestrzennym. Jest tutaj również potencjał wielce przebojowy - Paweł Gzyl z Onet.pl.

Artysta Baasch jest jednym z ciekawszych postaci znajdujących się na alternatywnej scenie popowej muzyki, która czerpie bardzo głęboko, tak z gitarowej muzyki, jak również z elektroniki - Andrzej Cała z Noisey.

Zapraszamy na koncert Baasch'a, który odbędzie się już 25-go marca 2018 roku, w Kołobrzegu, przy ulicy Solnej 1. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19:00, a bilety wstępu kosztują 20 złotych.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl