Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Asieny Music - koncert

Asieny Music - koncert
 
Asieny to duet, który debiutował dwa lata temu. Formacja tworzona jest przez wokalistkę Joannę Hendrich oraz pianistę Arseny Rykova.
gdzie?Teatr Boto
Bohaterów Monte Cassino 54B, 81-753 Sopot
kiedy?26 sierpnia 2017 od 21:00
za ile?20 zł

Teatr Boto w Sopocie stanie się areną ciekawego wydarzenia muzycznego. Na scenie przy Bohaterów Monte Cassino 54b, 26 sierpnia o godzinie 21:00 pojawi się formacja Asieny prezentując program Asieny Music.

Asieny to duet, który debiutował dwa lata temu. Formacja tworzona jest przez wokalistkę Joannę Hendrich oraz pianistę Arseny Rykova. Zespół niechętnie poddaje się zdecydowanemu kategoryzowaniu, starając się przekraczać granice stylów muzycznych. Podczas każdego występu balansują pomiędzy muzyką jazzową, soulową, folkową i rockową. Główną koncepcją artystyczną duetu jest równorzędne współistnienie partii wokalnych oraz partii fortepianu. Dzięki tym zabiegom twórcza interakcja muzyków stale jest pogłębiana. Wokal jest zwykle traktowany jako drugi muzyczny instrument w formacji.

Joanna Hendrich to wokalistka związana z muzyczną sceną Wrocławia. To absolwentka katowickiej Akademii Muzycznej na wydziale wokalistyki jazzowej oraz absolwentka wrocławskiej Akademii Muzycznej, wydział teorii muzyki. Artystka nieustannie poszukuje swojej tożsamości dźwiękowej. Stale czyni starania, by rozwijać swój autorski, wyjątkowy styl śpiewania, który nazwać można „instrumentalnym". Inspiracji szuka nie tylko w jazzie, lecz także w twórczości eksperymentalnej i awangardowej. Joanna Hendrich to autorka tekstów oraz kompozytorka piosenek. Interesuje się muzycznymi wpływami wątków jazzowych, soulowych, neo-soulowych oraz muzyką pop.

Szukasz noclegów w Sopocie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Sopocie

Arseny Rykov jest pianistą jazzowym, aranżerem i kompozytorem. Artysta pochodzi z Rosji. Studiował w Rosji, w Akademii Muzycznej imienia Gniesinych w Moskwie. Tam uczył się klasycznej i jazzowej gry na fortepianie. Arseny Rykov to uczestnik jazzowych programów w Conservatorium van Amsterdam, a także Berklee College of Music. Jest artystą otwartym na nowe, muzyczne doświadczenia. Rykov prezentuje różne style muzyczne. Sprawnie porusza się w obszarach neo-soulu, contemporary jazzu, muzyki klasycznej. To nie przeszkadza mu w poszukiwaniu oryginalnego, indywidualnego stylu gry. Koncepcja artystyczna Rykova przekracza granice samej muzyki. Artysta jest zdania, że muzycy winni „oświecać“ innych, inicjować do myślenia i kreować dla zainteresowanych płaszczyznę umożliwiającą porozumienie.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl