Arturo Sandoval - koncert
Na czym zatem polega tajemnica wielkiego sukcesu Sandovala? Na pewno, w jego ogromnym talencie.
Gdzie?
Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina
Ołowianka 1, 80-751 Gdańsk
Kiedy?
28 lutego 2018 od 20:00
Za ile?
199 zł

W lutym, roku 2018 odbędzie się bardzo ważne wydarzenie, ponieważ do naszego kraju przyjeżdża legenda jazzu światowego - Arturo Sandoval. Nie zważając na wiek artysty, nadal jest on w wyśmienitej formie oraz ciągle nagrywa nowe krążki. Podstawą najnowszego albumu artysty są kompozycje romantyka meksykańskiego - Armando Manazero. Nie przegapcie Państwo spotkania z marzeniami, które odbędzie się już 15-go lutego w krakowskim ICE oraz 17-go lutego w poznańskim MTP.

Arturo Sandoval jest artystą, który śpiewa swoją duszą. Mistrz przyszedł na świat na Kubie, prowincja Artemisa. Talent, jaki posiada odkrył już w dzieciństwie - dokładnie mając trzynaście lat, kiedy to Arturo doskonalił swe umiejętności w zespole wiejskim. Kilka lat później przekonał się ostatecznie o swej wielkiej i głębokiej miłości do jazzu oraz trąbki, a mając lat szesnaście wykonywał już partie w składzie Orkiestry Narodowej Kuby.

Popularność była mu po prostu przeznaczona. Po dość krótkich występach w grupie artysta założył swoją własną formację, zaś widzowie wręcz popłynęli rzeką do niego i na jego występy, bo chcieli słuchać Sandovala mimo wszystko.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

Na czym zatem polega tajemnica wielkiego sukcesu Sandovala? Na pewno, w jego ogromnym talencie. Ma on unikatową i rozszerzoną skalę grania na trąbce. Jak również w jego twórczej odwadze, ponieważ Arturo Sandoval otwarty jest na nowości oraz na różne eksperymenty. Obok klasyki jest wykonawcą ognistego jazzu latynoskiego i coverów piosenek współczesnych. Występował, między innymi ze słynnymi gwiazdami popularnej kultury, jak Alicia Keys, czy Justin Timberlake. Pochwalić się także może licznymi osiągnięciami: zdobył bowiem aż dziewiętnaście nominacji do nagrody Grammy (dziesięć razy zwyciężył), sześć nagród Billboard, statuetka Emmy w zamian za dźwiękową ścieżkę do obrazu filmowego, pod tytułem: „W imię miłości”, który jest poświęcony jego życiu. Rolę główna gra w nim Andy Garcia.

Na koncert zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już 28-go lutego 2018 roku, do gdańskiej Polskiej Filharmonii Bałtyckiej imienia Fryderyka Chopina, znajdującej się przy ulicy Ołowianka 1. Zaczynamy o godzinie 20:00, a bilety wstępu kosztują 199 złotych.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl