Armia - koncert
Muzyka zespołu od początków jego istnienia posiada w sobie różnorodne i nietypowe instrumenty dla współczesnego rocka, jak: flet, fortepian, wiolonczela, czy skrzypce
Gdzie?
Protokultura Klub Sztuki Alternatywnej
Niterów 29b, 80-864 Gdańsk
Kiedy?
25 maja 2019 od 19:00
Za ile?
30 zł

Formacja Armia powstała w roku 1984 w wyniku bardzo twórczego spotkana trzech osobowości sceny krajowej niezależnej: Roberta Brylewskiego (gitarzysta Izraela oraz Kryzysu), Tomasza Budzyńskiego (wokalista kultowej grupy Siekiera), filozofa Sławomira Gołaszewskiego. Muzyka zespołu od początków jego istnienia posiada w sobie różnorodne i nietypowe instrumenty dla współczesnego rocka, jak: flet, fortepian, wiolonczela, czy skrzypce, jak również instrumenty etniczne, między innymi: didgeridoo, dzbanki i dzwonki. Przełomowym momentem był fakt, kiedy w instrumentarium zjawiła się waltornia, definiująca unikatowe brzmienie zespołu Armia.

Mistyczno-bajkowe teksty od samego Tomasza Budzyńskiego, które skłaniają do głębokiej refleksji głównie nad sensem życia oraz nad kondycją duchową współczesnych ludzi. Pojawia się tam wiele odwołań do mistrzów światowej literatury, jak między innymi: Dante, Rimbaud, Beckett i Kafka, a także do Starego oraz Nowego Testamentu. Łączenie tekstów poetyckich z rozbudowanym instrumentarium, jak również z wyrafinowaną i ekspresyjną muzyką, czy też synergią energetycznego folku, rocka, jazzu free oraz szeroko rozumianej awangardy, która zawiera cytaty z klasycznej muzyki, sprawia,iż Armia stała się oryginalną oraz niemożliwą do zaszufladkowania formacją.

Dziesięć studyjnych płyt wydanych przez zespół zdobyło wielkie uznanie, tak pośród słuchaczy, jak również pośród recenzentów, a niektóre z nich są dziś zaliczane do klasyki muzyki polskiej rockowej. Zespół jest znany także z występów o niepowtarzalnej atmosferze, co jest zapisane na sześciu wydawnictwach live.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

Na koncert zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już 25-go maja 2019 roku, do gdańskiej Protokultury Klubu Sztuki Alternatywnej, znajdującego się przy ulicy Niterów 29 b. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19:00, a bilety wstępu kosztują 30 złotych.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl