Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Armia- koncert

Armia- koncert
 
Przełomowym momentem był czas, kiedy do trzech panów dołączył nowy członek zespołu Krzysztof "Banan" Banasik.
gdzie?Apoteka
Meiselsa 24, 31-058 Kraków
kiedy?2 czerwca 2017 od 20:00
za ile?40 zł

Legendarny zespół Armia, wystąpi w Krakowie w Pubie Apoteka!

Armia, to niezwykła grupa, która na polskiej scenie muzycznej zaistniała w 1984 roku, wtedy bowiem spotkało się trzech przedstawicieli polskiej sceny niezależnej: Tomasz Budzyński, Robert Brylewski i Sławomir Gołaszewski. Budzyński w tamtym czasie śpiewał w zespole Siekiera, Brylewski był gitarzystą w Kryzysie, Brygadzie Kryzys i Izraelu, a Gołaszewski- filozof, wtedy związany był z nurtem parateatralnych poszukiwań Jerzego Grotowskiego.

Początkowo skład miał typowo rockowy charakter, który uzupełniały instrumenty dęte. Przełomowym momentem był czas, kiedy do trzech panów dołączył nowy członek zespołu Krzysztof "Banan" Banasik. Wniósł on do muzyki Armii, specyficzne i bardzo oryginalne brzmienie, dzięki grze na waltorni.

Szukasz noclegów w Krakowie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Krakowie

Grupa ma swoim koncie mnóstwo płyt, wśród nich znajdują się płyta "Legenda" z roku 1990, a także płyta o nazwie "Triodante" wydana w roku 1994 roku, które wliczono klasyków, jeśli chodzi o polską muzykę rockową.

W drugiej połowie roku 2015 Armia wydała album studyjny pod tytułem "Toń". Zapraszamy już 2 czerwca do krakowskiej Apoteki!

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl