Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Arek Zawiliński w Sopocie - koncert

Arek Zawiliński w Sopocie - koncert
 
Kuba Chmiel z Magazynu Gitarzysta: Jeżeli istnieje coś w postaci polskiego bluesa, to z całą pewnością Arek Zawiliński i jego formacja Na Drodze są jego najznamienitszymi przedstawicielami.
gdzie?Filiżanka i kubek
Emilii Plater 12, 81-777 Sopot
kiedy?12 lutego 2018 od 19:30
za ile?15 zł

Arek Zawiliński jest bluesmanem, kowbojem, poetą drogi, autorem muzyki, tekściarzem. Ponad to Zawiliński to gitarzysta, który posługuje się techniką fingerpicking slide oraz bottelneck i wokalista. Dawał koncerty na licznych festiwalach w naszym kraju, w Czechach, we Francji, na Słowacji, a także grywał w Amsterdamie. Na swoim koncie ma również koncerty na żywo w Radio Gdańsk - 2 razy, Rzeszów, Bydgoszcz, itd. Ponad to laureat licznych festiwali, między innymi: FAMA w Świnoujściu, Zaczarowany Świat Harmonijki, kategoria gitara Poznań, Studencki Festiwal Piosenki, Kraków.

Piosenkarnia w Krakowie, występ w Radiowej Trójce imienia Agnieszki Osieckiej. Współpracował, na przykład z takimi formacjami jak: Ostatnia Wieczerza, Karczma Przeznaczona do Rozbiórki, Zabrzańska Orkiestra Rockowa, Kropla Życia, BGB, a także z aktorem śpiewającym Lechem Dyblikiem, to także twórca zespołu Na Drodze.

Jego wydawnictwa oficjalne : „Tam gdzie zaczyna się mój świat”, rok 2007, Dalmafon; „Blues Dziewięciu”, rok 2010 również Dalmafon; „Żelazna”, rok 2012, Flower Rekord; „Na Rozdrożu”, rok 2015, Dalmofon.

Szukasz noclegów w Sopocie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Sopocie

Przedstawiamy też poszczególne recenzje:
Kuba Chmiel z Magazynu Gitarzysta: Jeżeli istnieje coś w postaci polskiego bluesa, to z całą pewnością Arek Zawiliński i jego formacja Na Drodze są jego najznamienitszymi przedstawicielami.

Bluesonline ocenia: Arek Zawiliński jest klasą samą dla siebie. To autor skończony, przepełniony doświadczeniem i przesiąknięty, tak poezją, jak i prozą - w równej mierze. Zna wiele świetnych folkowych tekstów, niejedną melodię, a także potrafi z tych cegiełek światowych z zbudować budowlę tyle solidną, która jest do końca polska, czy też bieszczadzka, jednak w równym stopniu uniwersalna. To sztuka - niewątpliwie.

Zapraszamy zatem bardzo serdecznie na koncert, który odbędzie się już 12-go lutego 2018 roku, w sopockiej Filiżance i kubku, znajdującym się przy ulicy Emilii Plater 12. Zaczynamy o godzinie 19:30, a bilety wstępu kosztują 15 złotych.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl