Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Archive - koncert

Archive - koncert
 
Keeler podkreślił, iż cała ta wyżej wymieniona czwórka, to zdecydowanie ktoś więcej niż tylko wokaliści gościnni.
gdzie?Stocznia Klub B90
Doki 1, 80-958 Gdańsk
kiedy?4 listopada 2017 od 20:00
za ile?125 zł

Agencja Go Ahead bardzo serdecznie Państwa zaprasza na koncerty wręcz uwielbianej w naszym kraju formacji Archive. Są autorami przeboju "Again" i zagrają w Polsce już 4-go listopada w B90, Gdańsk oraz 5-go listopada w Klubie Studio, Kraków.

Założono zespół w 1994 roku, w Londynie. Pomysłodawcą był Darius Keeler, razem z Dannym Griffithsem. Muzycy byli wcześniej związani z projektem, o nazwie Genaside. W późniejszym czasie dołączyli do grupy: Roya Arab - wokalistka, Rosko John - raper, by w roku 1996 wydać płytę debiutancką, pod tytułem: "Londinium". Archive na początku funkcjonowało w formie grupy trip-hopowej, ale z biegiem czasu artyści rozpoczęli nawiązywanie do neoprogresywnego rocka. Nie porzucili jednak przy tym swych korzeni. Piosenka, pt.: "Again" pochodząca z płyty, o nazwie: "You All Look The Same To Me", z roku 2002 przez długi czas utrzymywała się na Liście Przebojów na jej pierwszym miejscu (Program III Radia Polskiego), zaś na liście Niedźwieckiego utwór gościł przez siedemdziesiąt tygodni. Ponad to, w Topie Wszech Czasów był na zaszczytnym miejscu czwartym.

W roku 2009 wyszła kolejna płyta studyjna, pod tytułem: "Controlling Crowds", zaś jakieś siedem miesięcy potem - kolejna jego część - pt.: "Controlling Crowds - Part IV". W roku 2012, 27 sierpnia zespół Archive wrócił z nową płytą, noszącą tytuł: "With Us Until You're Dead". Kolejny punkt dyskografii to album, pt.: "Restriction". To efekt pracy wspólnej liderów Archive Dana Griffithsa oraz Dariusa Keeler, a także 4 wokalistów, czyli Dave'a Pena (znajduje się w formacji Archive od 2006 roku), Pollarda Berriera, który współpracuje w Archive również od 2006 roku oraz Holly Martin, który zadebiutował na płycie z roku 2012. Keeler podkreślił, iż cała ta wyżej wymieniona czwórka, to zdecydowanie ktoś więcej niż tylko wokaliści gościnni. Dodaje także, że każdy z nich był bardzo zaangażowany w powstawanie nowej płyty.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

"Restriction" jest zatem 57 minutami całkiem nowych dźwięków, utwory natomiast powstawały w czasie promowania przez zespół projektu "Axiom", muzyczno-filmowego specjalnego wydarzenia, które zostało pokazane, na przykład na: Festiwalu Sundance. Muzyka formacji Archive znalazła się również na ścieżce dźwiękowej filmu polskiego, pod tytułem: "Sęp", rok 2013. Po koncertach z tamtego roku, które były niesamowite i odbyły się w Warszawie oraz w Poznaniu, promowały album czwarty: "The False Foundation", wracają do naszego kraju, aby dać swoim fanom kolejną dawkę fantastycznych wykonań. Zapowiadają także zwiększenie produkcji oraz efektów wizualnych na trasie, która nadchodzi. Zatem koncerty w Gdańsku i Krakowie zapowiadają się wspaniale.

Koncert w Gdańsku odbędzie się już 4-go listopada tego roku, w Klubie Stocznia B90. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 20:00, zaś bilety wstępu kosztują 125 złotych.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl