Andrzej & Maja Sikorowscy - koncert
Andrzej Sikorowski to autor wszystkich tekstów grupy oraz większości kompozycji. Współpracuje z wieloma artystami.
Gdzie?
Klub Pod Jaszczurami w Krakowie
Rynek Główny 8, 31-000 Kraków
Kiedy?
27 listopada 2016 od 18:00

W kultowym, krakowskim Klubie Pod Jaszczurami wysłuchać będzie można ciekawego koncertu! 27 listopada o 18:00 na scenie pojawi się duet niezwykły. Muzyków połączyła nie tylko podobna wrażliwość muzyczna, lecz również więź silniejsza - koligacja rodzinna. Andrzej & Maja Sikorowscy! Ojciec & córka!

Andrzej Sikorowski - krakowianin z urodzenia, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego na Wydziale Filologii Polskiej. Piosenki pisze już od czterdziestu lat. Mówi się o nim, że jest pierwszym przykładem klasycznego barda z gitarą na polskiej scenie. Karierę rozpoczął od zdobycia I nagrody za kompozycję „Nowy rok” podczas krakowskiego Festiwalu Studenckiej Piosenki w 1970 r. Siedem lat później stał się liderem zespołu „Pod Budą”, formacji mającej korzenie w kabarecie "Pod Budą", który funkcjonował do około 1976 roku w Krakowie przy Akademii Rolniczej.

Andrzej Sikorowski to autor wszystkich tekstów grupy oraz większości kompozycji. Współpracuje z wieloma artystami. Na scenie często pojawia się w towarzystwie córki Mai Sikorowskiej oraz przyjaciela Grzegorza Turnaua. Jest również autorem przebojów pisanych z myślą o innych wykonawcach. Utwory jego autorstwa wykonywali, między innymi: Maryla Rodowicz, Krystyna Prońko, Irena Santor, Zbigniew Wodecki, Jacek Wójcicki, Gayga, Danuta Rinn.

Szukasz noclegów w Krakowie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Krakowie

Maja Sikorowska – wokalistka rodem z Krakowa, co ciekawe, śpiewa również po grecku. Dobrze czuje się w przestrzeni, szeroko definiowanej, piosenki literackiej. Ma już w dorobku kilka lat estradowej pracy z grupą Pod Budą. Debiutowała w roku 1995 w albumie Kolędy. Kolejne nagrania przyniosła płyta "Razem" z 2001 roku. Tam wspólnie z Anną Treter wykonała utwór „Stowarzyszenie Rannej Rosy” i piosenkę „Głos z oddali” - samodzielnie.

Wspólnie z Andrzejem Sikorowskim, ojcem, nagrała trzy płyty.
2005 rok, „Kraków–Saloniki”, EMI Music Poland;
2006 rok, „Śniegu cieniutki opłatek”, wydawnictwo okazjonalne z kolędami i pastorałkami;
2011 rok, „Sprawa rodzinna”, EMI Music Poland.
Album z 2005 roku doczekał się nominacji do Fryderyków.

27 listopada Andrzej i Maja Sikorowscy wchodzą na scenę Klubu Pod Jaszczurami punktualnie o 18:00! Zapraszamy! Rynek Główny 8 w Krakowie!

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl