Amazoński las - Spotkanie podróżnicze

Amazoński las - Spotkanie podróżnicze
Bogactwo egzotycznych zwierząt, feeria roślin, a nawet pyszne jedzenie - to tematy, które poruszone zostaną podczas wykładu.
Gdzie?
Biblioteka Manhattan
Aleja Grunwaldzka 82, 80-001 Gdańsk
Kiedy?
20 marca 2018 od 18:00
Za ile?
bezpłatnie
Organizator
Biblioteka Manhattan

W murach Biblioteki Manhattan 20 marca zorganizowane zostanie interesujące wydarzenie. O godzinie 18:00 zapraszamy na spotkania podróżnicze, tym razem pod hasłem "Amazoński las". Będzie to wykład oraz pokaz slajdów dokumentujący podróż Eldara Singina. Singin już od dziecka zafascynowany był tropikalnymi lasami. Marzenie by je zwiedzić towarzyszyło mu od najmłodszych lat. Pragnienie to było tak wielkie, że postanowił nawet rozpocząć naukę języka portugalskiego. Brazylijską Amazonię odwiedził już trzykrotnie i wydaje się, że nie były to ostatnie wizyty.

Amazonia to potężny organizm, deszczowy las, który żyje dzięki wsparciu największej rzeki świata Amazonki. Tu żyją ludzie potrafiący współistnieć z przyrodą. Innej możliwości nie ma. Bogactwo egzotycznych zwierząt, feeria roślin, a nawet pyszne jedzenie - to tematy, które poruszone zostaną podczas wykładu. Będzie to powieść o miejscowości Tefe, która znajduje się w Amazonas (stan brazylijski) oraz o jej mieszkańcach - Amazończykach, ich zwyczajach, jedzeniu, kulturze, zwierzętach domowych. Wysłuchać będzie można straszliwych historii o nadprzyrodzonych siłach, pszczołach bez żądła, gigantycznych pająkach, kajmanach i innych niebezpieczeństwach i pułapkach, które czekają tu na podróżnika.

Eldar Singin wspomina, że by dostać się do wybranej miejscowości, Tefe płynął z Manaus (stolica Amazonii) aż dwa dni. Wiele dni spędził w samotności, uczestniczył w życiu indiańskiej rodziny oraz w życiu lokalnej społeczności. Był również, przez chwilę, częścią życia rodziny przewodnika. Wycieczka w rejony Amazonii, jak zawsze okazała się niezwykłym doświadczeniem, pełnym przygód. Eldar Singin zaprasza, chętnie podzieli się wrażeniami już 20 marca. Mury Biblioteki Manhattan w Gdańsku wypełnić się muszą pasjonatami, globtroterami oraz obieżyświatami. Zapraszamy.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl