Alter Wawer: Koncert zespołu ŚWIETLIKI

Alter Wawer: Koncert zespołu ŚWIETLIKI
Debiut Świetlików przypada na rok 1992, kiedy to nastąpił spektakularny występ w Krakowie, zaś pośród publiki byli na przykład nobliści: Czesław Miłosz i Wisława Szymborska.
Gdzie?
Wawerskie Centrum Kultury
Żegańska 1a, 04-713 Warszawa
Kiedy?
11 października 2019 od 20:00
Za ile?
25 zł

Ideą, jaka przyświecała powstawaniu, dziś już kultowego, zespołu Świetliki było stworzenie artystycznie atrakcyjnej formy zaprezentowania wierszy samego Marcina Świetlickiego. Żarliwość tych wierszy, a także ich mroczne piękno wymagały zdecydowanie wykroczenia poza tradycyjne sposoby komunikacji poety z otaczającym światem. Wykreowanie „nowej” formy jakże intrygującej, jaka odda czy też będzie kontrapunktować znaczenie oraz napięcie wierszy, stało się nadrzędnym celem. Rzeczywistość pokazała, iż muzyka o tak zwanym alternatywnym oraz post-rockowym genre wręcz idealnie współbrzmi właśnie z wierszami Świetlickiego, natomiast poeta wyrósł na jakże niezwykłego i pełnokrwistego frontmena, jak również na ekspresyjnego mistrza melodeklamacji. Sceniczna charyzma artysty oraz buzująca emocjami intensywność jego przekazu bardzo szybko stały się po prostu legendą.

Debiut Świetlików przypada na rok 1992, kiedy to nastąpił spektakularny występ w Krakowie, zaś pośród publiki byli na przykład nobliści: Czesław Miłosz i Wisława Szymborska. Dzisiaj, po koncertach przyjmowanych zawsze bardzo entuzjastycznie, po 6 doskonałych płytach,zespół Świetliki zapewnił sobie niekwestionowane i ważne miejsce na muzycznej polskiej scenie, zaś parlando Świetlickiego było doceniane równo z powszechniejszymi sposobami ekspresji lokalnej.

Na koncert zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już 11-go października 2019 roku, do warszawskiego Wawerskiego Centrum Kultury, znajdującego się przy ulicy Żegańskiej 1 a. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 20:00, a bilety wstępu kosztują 25 złotych.

Szukasz noclegów w Warszawie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Warszawie

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl