Agata Grześkiewicz - koncert
W tym recitalu jest również coś osobistego, ponieważ artystka napisała tę rolę sama dla siebie.
Gdzie?
Oliwski Ratusz Kultury
Opata Rybińskiego J. 25, 80-320 Gdańsk
Kiedy?
22 czerwca 2019 od 19:00
Za ile?
25 zł

Recital Agaty Grześkiewicz to swego rodzaju przewodnik po zakamarkach duszy kobiecej, które bardzo często są ukryte pod maską codziennych obowiązków oraz licznych spełnianych przez nie ról społecznych i rodzinnych. Każda kobieta jest zmuszona codziennie przybierać ich przynajmniej kilkanaście. Jest matką, żoną, pracownicą, kochanką, pomocnicą....i wieloma innymi. Opowieść, jaka pragnie być obiektywna, dlatego właśnie jest "pisana" tak z kobiecej perspektywy (na przykład: A. Osiecka, A. Kitschman i A. Achmatowa), jak również męskiej (między innymi: W. Młynarski, J. Kaczmarski, B. Maj, J. Jurandot).

To również podróż poprzez kolejne dekady, która rozpoczęła się w latach dwudziestych w ubiegłym wieku. Utwory pokazują Państwu, jak zmieniały się sposoby postrzegania kobiet przez innych, a także przez nie same. Na scenie te perspektywy łączy w swojej jakże filigranowej postaci - sama Agata Grześkiewicz, potrafiąca wydobywać z wykonywanych przez siebie tekstów bardzo rozległy diapazon emocji. Jest ich wiele, kiedy artystka śpiewa o kobiecych marzeniach oraz snach, miłościach, czy mężczyznach. W tym recitalu jest również coś osobistego, ponieważ artystka napisała tę rolę sama dla siebie. Natomiast specjalnie dla Państwa przy fortepianie zasiądzie - Damian Kryński.

Agata Grześkiewicz przyszła na świat w mieście Olsztyn, a wychowywał się w Lidzbarku Welskim, obok Działdowa, obecnie zamieszkuje w Warszawie, chociaż jeszcze w tej sprawie nie powiedziała ostatniego słowa. Jest laureatką licznych festiwali oraz przeglądów literackiej piosenki.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

Na koncert zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już 22-go czerwca 2019 roku, do gdańskiego Oliwskiego Ratusza Kultury, znajdującego się przy ulicy Opata Rybińskiego J. 25. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19:00, a bilety wstępu kosztują 25 złotych.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl