Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

African Beats vol. 1 - Klub Parlament - koncert

African Beats vol. 1 - Klub Parlament - koncert
 
Publika ma okazję, by uczestniczyć w uczcie dla ducha z prawdziwego zdarzenia. Edycja pierwsza African Beats ma zamiar zabrać swych słuchaczy do świata afrykańskiej muzyki tworzonej w naszym kraju.
gdzie?Klub muzyczny Parlament
Św. Ducha 2, 80-834 Gdańsk
kiedy?1 marca 2019 od 20:00
za ile?40 zł

Gdański Klub Parlament na początku marca 2019 roku zmieni się w krajową stolicę afrykańskiej muzyki. African Beats jest nowym cyklem koncertów, który nad polski Bałtyk przyciągnie podmuch parnego powietrza, a także etniczne brzmienia rodem właśnie z Czarnego Lądu. W trakcie pierwszej edycji zagrają formacje, jak między innymi: Warsaw Afrobeats Orchestra i Mamadou and Sama Yoon. Klimatu plemiennego dodadzą także muzycy z trójmiejskiej grupy Cocodjembe and Nandaloo. Po koncertach odbędzie się after party, które specjalnie dla Was rozkręcał będzie Mamadou Diouf - wokalista pochodzący z Senegalu, ponad to jest on Djem oraz działaczem społecznym. Zatem szykujcie się Państwo na noc w rytmach afrobeatu! Wydarzenie ma także zapoczątkować cykl spotkań muzycznych, pod nazwą: African Beats. Zapraszamy Was na najgorętszą imprezie tej zimy, która odbędzie się w Trójmieście.

Publika ma okazję, by uczestniczyć w uczcie dla ducha z prawdziwego zdarzenia. Edycja pierwsza African Beats ma zamiar zabrać swych słuchaczy do świata afrykańskiej muzyki tworzonej w naszym kraju. Organizatorom zależało natomiast na zaproszeniu ważnych reprezentantów takich dźwięków. Warsaw Afrobeats Orchestra jest pierwszym zespołem afrobeatowym we Wschodniej Europie. Artyści są zainspirowani mistrzami world music, afrobeatu, jak również polską oraz afrykańską tradycyjną muzyką. Wystąpi też obok nich Mamadou z grupą Sama Yoon. Mamadou swoje piosenki wykonuje przede wszystkim w języku senegalskim - Wolof. Nagrał parę albumów, między innymi z formacją: Tam Tam Project, Voo Voo oraz z Włodzimierzem Kiniorskim. Skład grupy Sama Yoon jest tworzony przez takich artystów, jak na przykłąd: Grzegorz Rytka, Paweł Mazurczak, Michał Marecki, Patrycja Napierała, czy też Anna Patynek. Między artystami wystąpi również skład Cocodjembe and Nandaloo, czyli kolektyw muzczno-taneczny, który inspiruje się rytmami tradycyjnymi, a także choreografiami ludów Zachodniej Afryki. W swej muzyce artyści stara się połączyć tradycję afrykańską i słowiański temperament. Po koncercie zapraszamy na jakże gorące after party, a na nim Mamadou stanie za konsoletą, co zapewni Wam wspaniałą zabawę kilkugodzinną z brzmieniami najlepszych afrobeatowców.

Na koncert zapraszamy zatem bardzo serdecznie już 1-go marca 2019 roku, do gdańskiego Klubu Muzycznego Parlament, znajdującego się przy ulicy Świętego Ducha 2. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 20:00, a bilety wstępu kosztują 40 złotych.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl