Afera Kryminalna 2018
Już od początków swego istnienia ten festiwal gościł najwspanialszych twórców kryminału, sensacji oraz thrillera.
Gdzie?
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku
Targ Rakowy 5/6, 80-806 Gdańsk
Kiedy?
4 października 2018
Za ile?
bezpłatnie
Organizator
Wojewódzka Biblioteka Publiczna

Afera Kryminalna jest największym na Pomorzu festiwalem kryminału, który został stworzony w roku 2011 z inicjatywy Miejskiej oraz Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej, znajdującej się w mieście Gdańsk, a także wydawnictwa gdańskiego Oficynka. Już od początków swego istnienia ten festiwal gościł najwspanialszych twórców kryminału, sensacji oraz thrillera. Pośród nich znajdują się mistrzowie, uczniowie i autorzy z wieloletnimi dorobkami literackimi, jak również debiutanci, czy profesjonaliści, którzy przekazują wiedzę wartą wykorzystywania w tym gatunku oraz pasjonaci intelektualnych gier. Ponieważ kryminał jest przede wszystkim dobrą zabawą, mistrzostwem warsztatu i wielką wiedzą.

Edycja tegoroczna festiwalu będzie miała miejsce aż w dziewięciu bibliotekach. Program obejmuje autorskie spotkania z mistrzami tego gatunku, dyskusje, prelekcje, literackie spacery, wystawy, gry kryminalne, warsztaty oraz spotkania dla młodzieży i dla dzieci.

Pośród Gości naszego festiwalu na różnych wydarzeniach w bibliotekach, między innymi pojawią się: Krzysztof Bochus, Katarzyna Bonda, Piotr Bolc, Wojciech Chmielarz, Ryszard Ćwirlej, Mariusz Czubaj, Jerzy Dziewulski, Katarzyna Puzyńska, Marta Guzowska, Agnieszka Pruska, Marcin Wroński, Adam Ubertowski, Jolanta Knitter-Zakrzewska i Jakub Żulczyk.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

Ponad to w festiwalu udział wezmą policjanci, pochodzący z Kryminalnej Piły, a także z Wydziału Śledczo-Dochodzeniowego na Komendzie Powiatowej Policji - Wejcherowo.

Specjalnym Gościem Afery Kryminalnej, w roku 2018 ma być TESS GERRITSEN - pisarka amerykańska, której wspaniałe medyczne thrillery cieszą się wielką popularnością w USA oraz w wielu innych krajach europejskich.

Zapraszamy zatem Państwa bardzo serdecznie już 4-go października 2018 roku, do Gdańska, Targ Rakowy 5/6. Wydarzenie jest bezpłatne.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl