Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

8. MUSICA ELECTRONICA NOVA

8. MUSICA ELECTRONICA NOVA
 
Program Festiwalu obejmuje podjętą próbę odzwierciedlenia tych właśnie zjawisk. Kompozytorem głównym tegorocznej edycji jest John Zorn.
gdzie?Narodowe Forum Muzyki
Pl. Wolności 1, 50-071 Wrocław
kiedy?19 maja 2017
organizatorNarodowe Forum Muzyki

Nowy, dwudziesty pierwszy wiek zaczęliśmy świadomością, że tożsamość ludzi coraz bardziej się w nim zaciera. Pada ważne pytanie: Kim dzisiejsi artyści właściwie są? Czym jest obecnie sam instrument? Staramy się wyjść poza brzmieniowy krąg orkiestry tradycyjnej. Nie ma tutaj miejsca na jeden, niezmiennie obowiązujący schemat, który był ni mniej ni więcej, zapisem nutowym, który gwarantowałby tożsamościową ciągłość muzycznego dzieła. Zacierają się coraz bardziej granice pomiędzy gatunkami, natomiast kompozytorzy pragną tworzyć własne formy, które przekraczałyby przyjęte do tej pory granice.

Program Festiwalu obejmuje podjętą próbę odzwierciedlenia tych właśnie zjawisk. Kompozytorem głównym tegorocznej edycji jest John Zorn. Jest to niespokojny duch, który potrafi konsekwentnie uniknąć kategoryzacji, ponieważ dla swojej sztuki nieustannie wyznacza nowe cele. Ma sobie tylko właściwy sposób na to, penetruje oraz oswaja wciąż nowe muzyczne przestrzenie. Specjalnym Gościem Festiwalu ma być Francois Bayle. Jest to twórca elektroakustycznej muzyki, a jego artystyczna przynależność jest określana jako jednoznaczna.

Pomiędzy tymi biegunami zaprezentujemy również elektronikę łączoną z orkiestrą oraz z nowymi mediami, czym pragniemy podkreślić obraz zwielokrotniony jej tożsamości. Elżbieta Sikora jest Artystycznym Dyrektorem Festiwalu. Zapraszamy zatem już 19 maja 2017 roku, do wrocławskiego Narodowego Forum Muzyki.

Szukasz noclegów we Wrocławiu? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów we Wrocławiu

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl