8. dzień - 48. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich

8. dzień - 48. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich
Podczas festiwalowych spotkań prezentują się amatorskie zespoły, które należą do nurtu folklorystycznego
Gdzie?
Dolna Rówień Krupowa
Aleja 3 Maja, Zakopane
Kiedy?
26 sierpnia 2016 od 10:00 do 17:00
Za ile?
bezpłatnie
Organizator
Biuro Promocji Zakopanego

Międzynarodowy Zakopiański Festiwal Folkloru Górskich Ziem to wydarzenie kulturalne o zasięgu międzynarodowym. Odbywa się w Zakopanem już 48. raz. Podczas festiwalowych spotkań prezentują się amatorskie zespoły, które należą do nurtu folklorystycznego. Na scenie pojawiają się tancerze i muzycy z całego świata. Przed widzami odgrywane są inscenizacje pełne pieśni, muzyki, obrzędów, zwyczajów i tańca. Podczas popisów scenicznych grup, szczególny nacisk kładzie się na uwzględnianie bogactwa tradycyjnych kultur i twórczości ludowych z rozmaitych górskich regionów.

Priorytetowym celem festiwalu jest upowszechnianie oraz ochrona wartości, które umacniają tradycję i więzi międzyludzkie oraz decydują w sprawie utrwalania tożsamości narodowej. Spotkania mają szczególny, edukacyjny i naukowy wymiar oraz wyraźny charakter promocyjny. Festiwal to święto ludzi rozkochanych w górach.

Organizator imprezy, Biuro Promocji Zakopanego, zaprasza wszystkich miłośników folkloru 26 sierpnia 2016 roku do Zakopanego. Festiwal odbywa się przy Dolnej Równi Krupowej, aleja 3 Maja. Wejście na imprezę jest bezpłatne.

Szukasz noclegów w Zakopanem? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Zakopanem

Program 8. dnia:

o 10:00 gry i zabawy dla dzieci „Wędrówki po Tatrach” zorganizowane w namiocie plenerowym, w wiosce festiwalowej;
o 11:00 warsztaty z garncarstwa dla dzieci odbędą się w namiocie plenerowym, w wiosce festiwalowej;
o 11:00 spotkanie z prasą zorganizowano w sali obrad Urzędu Miasta w Zakopanem, ul. Kościuszki 13;
od 12:00 do 17:00 w namiocie plenerowym, w wiosce festiwalowej zaplanowano projekcję dokumentalnych filmów należących do inicjatywy „Niematerialne dziedzictwo kulturowe zespoł. reg. Orawy, Spisza i Podhala”;
o 13:30 na Krzeptówkach, w Sanktuarium Matki B. Fatimskiej rozpoczną się modlitwy o pokój;
o 17:00 „Górale świata” - finałowy koncert w namiocie festiwalowym, podczas którego nastąpi ogłoszenie wyników konkursu oraz uroczystość wręczenia nagród. (wejście na koncert jest biletowane).

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl