75. Tour de Pologne / start 6. etapu

75. Tour de Pologne / start 6. etapu
Po starcie w mieście Zakopane peleton ruszy ku Bukowinie Tatrzańskiej, zaś następnie pokona cztery rundy po dwadzieścia cztery kilometry każda.
Gdzie?
Oczko Wodne na Krupówkach
Krupówki, Zakopane
Kiedy?
9 sierpnia 2018 od 15:50
Za ile?
bezpłatnie
Organizator
Lang Team Sp. z o.o.

Klasyczny etap górski we wspaniałej scenerii tatrzańskiej. Po starcie w mieście Zakopane peleton ruszy ku Bukowinie Tatrzańskiej, zaś następnie pokona cztery rundy po dwadzieścia cztery kilometry każda. Rundy zawierają w sobie natomiast 3 Górskie Premie TAURON - Ściana Rzepiska Harnaś, Łapsze oraz Czarna Góra. Na naszej trasie znajduje się również Lotna Premia Lotto - Jurgów. Ten etap liczy sto dwadzieścia dziewięć kilometrów, zaś meta jest usytuowana w Bukovina Resort.

Impreza, pod nazwą: Tour de Pologne jest wieloetapowym szosowym wyścigiem kolarskim, który jest cyklicznie organizowany na terenie Polski, i który jest jedną z bardziej prestiżowych imprez międzynarodowych sportowych w naszym kraju, organizowanych regularnie. Od pierwszej edycji wyścigu, która miała miejsce w roku 1928 do czterdziestej dziewiątej, z roku 1992 Tour de Pologne posiadał status amatorskiego wyścigu. Jedynie w roku 1974 rozgrywany był wyjątkowo w formie open, gdzie udział wzięli zawodowcy. Od roku 1993, kiedy to organizację przejął Czesław Lang to wyścig zawodowy w pełni . Od roku 2005 należał on do cyklu, pod nazwą: UCI ProTour, a od roku 2009 należał - UCI World Ranking, zaś od roku 2011 - UCI World Tour.

Wydarzenie jest bezpłatne i rozpocznie się już 9-go sierpnia 2018 roku, w Zakopanem, przy Oczku Wodnym na Krupówkach. Zaczynamy o godzinie 15:50.

Szukasz noclegów w Zakopanem? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Zakopanem

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl