75. Tour de Pologne / meta 1. etapu
Tour de Pologne jest jedną z bardziej prestiżowych sportowych imprez międzynarodowych, odbywających się w naszym kraju, które organizowane są regularnie.
Gdzie?
Aleja Marsz. F. Focha
al. Marsz. Focha F., Kraków
Kiedy?
4 sierpnia 2018 od 18:30 do 19:30
Za ile?
bezpłatnie
Organizator
Lang Team Sp. z o.o.

Siedemdziesiąty Piaty Tour de Pologne World Tour UCI rozpoczniemy na Głównym Rynku krakowskim. Pierwszy dzień wyścigu kolarze pokonają płaski etap mierzący długość sto trzydziestu czterech kilometrów. Na naszej trasie znajdą się dwie Premie Górskie Tauron - Bachowice (kategoria czwarta), a także Kaszów (również czwarta kategoria). Znajdzie się również Specjalna Premia Lanckorona i 100-lecie PCK, czyli Lotna Premia Lotto - Kraków. Zanim nasz peleton będzie miał swój finisz na mecie - pierwszy etap, kolarze zdołają już pokonać trzy rundy w Krakowie, liczące sobie po cztery kilometry, z metą przy ulicy Kałuży.

Przedsięwzięcie Tour de Pologne jest wieloetapowym szosowym wyścigiem kolarskim, który jest cyklicznie organizowany na terenie naszego kraju. Jest on równocześnie jedną z bardziej prestiżowych sportowych imprez międzynarodowych, odbywających się w naszym kraju, i które organizowane są regularnie. Od edycji pierwszej, mającej miejsce w roku 1928 do edycji czterdziestej dziewiątej, odbywającej się w roku 1992 miał status amatorskiego wyścigu (tylko w roku 1974 rozgrywany był wyjątkowo w formie open, w którym wzięli udział zawodowcy). Od roku 1933, kiedy to organizację przejął Czesław Lang - wyścig jest zawodowy w pełni. natomiast od roku 2005 należał także do cyklu, pod nazwą UCI ProTour, zaś od roku 2009 - UCI World Ranking, a od roku 2011 - UCI World Tour.

Zapraszamy Państwa zatem bardzo serdecznie już 4-go sierpnia 2018 roku, na plac przy Alei Marszowej F. Focha. Wydarzenie jest bezpłatne i rozpocznie się o godzinie 18:30. Jego organizatorem jest Lang Team Sp. z o.o.

Szukasz noclegów w Krakowie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Krakowie

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl