600 lat historii Karpacza - Siódmy Przystanek Historia

600 lat historii Karpacza - Siódmy Przystanek Historia
Tym razem zarezerwować należy od sześciu do dziewięciu godzin. Przed piechurami do pokonania do dwudziestu pięciu kilometrów.
Gdzie?
Przystanek autobusowy WANG, Karpacz Górny
Karkonoska ., Karpacz
Kiedy?
8 września 2018 od 09:00 do 18:00
Za ile?
bezpłatnie

Serdecznie zapraszamy miłośników Karpacza na wycieczkę, która poprowadzi przez wierzchołki gór zdobiących administracyjne tereny miasta. Będzie to już siódma wycieczka z serii "Przystanek Historia - 600 lat Karpacza". Wycieczkę zaplanowano na sobotę, 8 września. Miejscem spotkania jest przystanek autobusowy WANG w Karpaczu Górnym. Wycieczka rozpocznie się o godzinie 9:00.

Organizatorzy zaplanowali, by tematem przewodnim tegorocznego spotkania uczynić "Letnią Koronę Karpacza". Dlatego zachęcają i zapraszają wszystkich globtroterów do wspólnego wejścia na wierzchołki gór, które leżą w obszarze administracyjnym miasta.

Na Koronę Karpacza składają się góry, które wznoszą się dumnie w administracyjnym obrębie miasta oraz nie należą do Karkonoskiego Parku Narodowego. To jedenaście szczytów: najniższy Księża Góra ma 628 metrów nad poziomem morza, a najwyższy Suszyca 1061 metrów n.p.m. Reszta Korony to: Garb 701 metrów nad poziomem morza, Karpatka 726 metrów nad poziomem morza, Pohulanka 712 metrów nad poziomem morza, Sosnowiec 727 metrów nad poziomem morza, Husycka Góra 770 metrów nad poziomem morza, Saneczkowa 789 metrów nad poziomem morza, Izbica 856 metrów nad poziomem morza, Buława 877 metrów nad poziomem morza, Czarna Góra 945 metrów nad poziomem morza.

Szukasz noclegów w Karpaczu? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Karpaczu

Tegoroczny spacer oraz dystans zaplanowany do przejścia różnią się znacznie od poprzednich Przystanków Historii. Tym razem zarezerwować należy od sześciu do dziewięciu godzin. Przed piechurami do pokonania do dwudziestu pięciu kilometrów. Uczestnicy wyprawy mogą zrezygnować ze spaceru w każdym momencie. Warto pamiętać, że spacer ma trudny charakter. Często wiedzie drogą bez szlaku, zwykle drogą na przełaj. Prosimy o stosowny ubiór i odpowiednie przygotowanie do wycieczki. Warto pamiętać, iż wspólne przejście po Koronie Karpacza nie ma formalnego charakteru, a każdy uczestnik bierze udział w imprezie na własną odpowiedzialność. Na wszystkich śmiałków czekają liczne nagrody i niespodzianki. Udział w spacerze jest bezpłatny, a uczestnicy pokrywają jedynie we własnym zakresie indywidualne opłaty za ubezpieczenie.

Serdecznie zapraszamy! Siódmy Przystanek Historia czeka na śmiałków!

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl