6. dzień w ramach 40. Międzynarodowych Targów Sztuki Ludowej

6. dzień w ramach 40. Międzynarodowych Targów Sztuki Ludowej
Podczas Targów będzie można przyjrzeć się pracy koronczarki, kowali, garncarzy, tkaczy, rzeźbiarzy, hafciarki, malarzy tworzących wizerunki na szkle, ceramików i jubilerów
Gdzie?
Rynek Główny w Krakowie
Rynek Główny, 30-062 Kraków
Kiedy?
16 sierpnia 2016 od 10:00 do 21:00
Za ile?
bezpłatnie
Organizator
Fundacja „Cepelia” Polska Sztuka i Rękodzieło

Fundacja „Cepelia” Polska Sztuka i Rękodzieło zaprasza wszystkich miłośników i sympatyków folkloru na Rynek Główny w Krakowie, gdzie 16 sierpnia 2016 roku rozpoczną się Międzynarodowe Targi Ludowej Sztuki. Wejście na imprezę jest bezpłatne. Sprzedaż podczas imprezy odbywa się w każdym dniu Targów w godzinach od 10.00 do 21.00. Szczegółowe informacje na temat funkcjonowania Targów znajdują się w Biurze Organizatora, w pobliżu estrady. Szósty dzień Targów to dzień, któremu patronuje hasło „Nauka ludowego tańca”.

Oto program 6. dnia (Dnia nauki tańca ludowego) Międzynarodowych Targów Ludowej Sztuki:

o 17.00 – inauguracja Dnia;
o 18.00 – Gitarson - koncert;
o 19.30 – zespół Katarina - koncert.

Szukasz noclegów w Krakowie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Krakowie

Wszystkich uczestników (małych i dużych) zapraszamy na lekcję ludowego tańca oraz prezentację strojów ludowych. Imprezę poprowadzą Katarzyna Siwiec z Agnieszką Mleczko, świetne konferansjerki. W trakcie Targów prowadzone będą spotkania ze znanymi twórcami ludowymi. Zapraszamy na:

- warsztaty prowadzone przez Jadwigę Węgorek – klockowa koronka;
- warsztaty z malarstwa oraz obróbki drewna przygotowane przez Bogumiłę Leśniak;
- kurs rzeźbienia w drewnie prowadzony przez Marka Żaka,
- kurs rzeźbienia w drewnie prowadzony przez Franciszka Wierciocha,
- warsztaty hafciarskie prowadzone przez Annę Kozianę.

Międzynarodowe Targi Ludowej Sztuki już od dawna wpisane są w koloryt Krakowa. Imprezę organizuje się nieprzerwanie od 1973 roku, początkowo jako Targi Ogólnopolskie, obecnie już jako Targi Międzynarodowe. To cykliczne wydarzenie ma już 40 lat i nadal cieszy się niesłabnącą popularnością zarówno wśród krakowian, jak również gości zagranicznych. W każdym roku spotkania folklorystyczne gromadzą tysiące zainteresowanych, którzy oprócz oglądania występów oddają się kulinarnym atrakcjom przywiezionym z dalekich krańców Polski. Podczas Targów będzie można przyjrzeć się pracy koronczarki, kowali, garncarzy, tkaczy, rzeźbiarzy, hafciarki, malarzy tworzących wizerunki na szkle, ceramików i jubilerów. To również okazja do spróbowania regionalnych rarytasów. Miłośnikom folkloru przypadną do gustu występy zespołów pieśni i tańca oraz popisy regionalnych zespołów i kapel.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl